04.06.2022

Ślepsk Malow. Trzech graczy już oficjalnie zostaje na następny sezon, nieoficjalnie o trzech nowych

Po libero Pawle Filipowiczu, z którym umowę na następny sezon przedłużono już w styczniu, suwalski klub ogłosił pozostanie w zespole Dominika Kwapisiewicza przyjmującego Pawła Halaby i środkowego Przemysława Smolińskiego.

Przez ostatnie półtora miesiąca informowaliśmy o siatkarzach odchodzących z suwalskiej ekipy. To Bartłomiej Bołądź, Josh Tuaniga, Kevin Klinkenberg, Piotr Łukasik, Łukasz Makowski i Mateusz Laskowski.

Teraz pora na przedstawienie tych, którzy mają ważne umowy lub właśnie przedłużają je do końca nowego sezonu.   

Paweł Halaba (na zdjeciu trzeci od lewej), 27-letni, mierzący 195 cm przyjmujący przyszedł do Ślepska Malowu przed rokiem, w minionych rozgrywkach wystąpił w 22 spotkaniach, w których zdobył 196 punktów (w tym 21 asów serwisowych i 7 blokiem).

- To zawodnik o dużym potencjale, który stale się rozwija. Atuty, które posiada są niewątpliwie wartością dodaną do naszej gry - szybka ręka w grze ofensywnej, bardzo dobra zagrywka i przede wszystkim pracowitość. Paweł ma świadomość, że okres wakacyjny jest dla niego okresem wytężonej pracy pod okiem sztabu szkoleniowego i klubowego lekarza, a wszystko po to, aby w najbliższym sezonie wzmocnić swój organizm i spędzić na boisku jak najwięcej minut, a przy tym cieszyć swoją grą suwalską publiczność. Znając jego sportowy potencjał życzę mu przede wszystkim zdrowego i pełnego sukcesów sezonu 2022/2023, a także już za kilka dni wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia! - mówi w klubowych mediach Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malowu.

Przemysław Smoliński (na zdjęciu pierwszy od prawej), niespełna 30-letni środkowy przed rokiem wrócił do Suwałk po przerwie na występy w Cuprum Lubin. Zagrał w 16 spotkaniach, w których zdobył 30 punktów (w tym 21 atakiem, 5 blokiem i 4 bezpośrednio zagrywką). 

-  Stawiamy na stabilizację składu. Przemek spędził co prawda w sezonie 2021/2022 nieco mniej minut na ligowych boiskach, jednak znamy jego sportową wartość. Odbyliśmy prawdziwą, męską rozmowę, po której wyciągnęliśmy wspólnie wiele istotnych wniosków. Przemek wie, czego oczekuje od niego klub, my natomiast znamy oczekiwania zawodnika, który w ważnych momentach minionej kampanii wspomagał zespół i zdobywał cenne punkty. W trzech, poprzednich sezonach PlusLigi, kończył rozgrywki z wieloma blokami na koncie. Dobrze prezentował się również w elementach zagrywki i ataku. To zawodnik cierpliwy i pracowity. Wierzymy, że współpraca z nowym szkoleniowcem pozwoli mu wejść w nowy sezon z czystą kartą i powalczyć o wyjściową szóstkę - mówi Wojciech Winnik.

W kolejnych dniach klub będzie prezentował kolejnych pięciu-sześciu zawodników, którzy zostają w Suwałkach na następny sezon.

Na transferowej giełdzie pojawiły się natomiast nazwiska siatkarzy, którzy mieliby zasilić szeregi Ślepska Malowu. Według portalu siatka.org, to dwaj atakujący -  Bartosz Filipiak, który opuścił LUK Lublin i Arkadiusz Żakieta z 1. Ligowej Legii Warszawa, którą w ostatnich dwóch sezonach prowadził Mateusz Mielnik, a także Dominik Depowski, przyjmujący Aluronu CMC Warty Zawiercie.

WD

Fot. Miłosz Kozakiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.25.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie