12.03.2023

Ślepsk Malow uległ Indykpolowi AZS, ale przegrała też Stal Nysa. Do gry o ósemkę wkracza Skra

Biało-Niebiescy zostali pokonani bardzo dobra zagrywką olsztynian, wszystkie trzy sety przegrali 22:25, ale nie załamują rąk. W dalszym ciągu mogą odrobić 5 punktów straty do PSG Stali Nysa i awansować do play-off.

Nysanie w niedzielę przegrali w Gdańsku z Treflem 0:3, a że mają do rozegrania już tylko dwa mecze, i to z silniejszymi rywalami, ich sytuacja stała się bardzo trudna. Stal Nysa zagra jeszcze u siebie z Asseco Resovią Rzeszów i na wyjeździe z Projektem Warszawa.

Ślepsk Malow Suwałki, po porażce w derbach północnej Polski, czekają jeszcze cztery spotkania – z Cerrad Enea Czarnymi Radom (wyjazd), ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (dom), Aluronem CMC Wartą Zawiercie (d) i BBTS-em Bielsko-Biała (w).

 

 

Podopieczni Dominika Kwapisiewicza w najbliższą sobotę zagrają w Radomiu, a trzy dni później w zaległym spotkaniu podejmą ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, która sensacyjnie przegrała ze Skrą Bełchatów 0:3. Bełchatowianie, którzy niedawno przegrali swój szósty mecz z rzędu w Suwałki Arenie 0:3 i siódmy z Cuprum Lubin 2:3, ratunku poszukali w zmianie prezesa klubu. Pomogło na tyle, że wygrali w Radomiu 3:1, teraz w Kędzierzynie-Koźlu i mają teraz 1 punkt straty do Ślepska, ale i 1 mecz rozegrany więcej.

Skra Bełchatów najbliższe spotkanie gra na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem, potem podejmie Indykpol AZS Olsztyn, a na koniec fazy zasadniczej pojedzie do Lublina.

Walka o 8. miejsce w tabeli staje się coraz ciekawsza i trzymamy kciuki, by zwycięsko wyszli z niej Biało-Niebiescy.

Wojciech Drażba

Fot. Miłosz Kozakiewicz

Ślepsk Malow Suwałki - AZS Olsztyn 0 : 3 (22:25, 22:25, 22:25)

Ślepsk Malow: Matias Sanchez 1, Bartosz Filipiak 15, Mirian Kujundźić 10, Andreas Takvam 8, Cezary Sapiński 7, Paweł Halaba 4, libero Mateusz Czunkiewicz oraz Mariusz Magnuszewski, Adrian Buchowski 3

Indykpol AZS: Moriz Karlitzek 11, Robbert Andringa 6, Szymon Jakubiszak 8, Grzegorz Pająk 5, Taylor Averill 8, Karol Butryn 17, libero Kuba Hawryluk i Jakub Ciunajtis

MVP: Karol Butryn (AZS)

Pozostałe wyniki i pary 27. kolejki

Sobota, 11.03.

Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie 3 : 2 (29:27, 32:34, 22:25, 25:19, 15:10)

Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 0 : 3 (23:25, 20:25, 36:38)

Cerrad Enea Czarni Radom - GKS Katowice 0 : 3 (16:25, 19:25, 25:27)

Niedziela, 12.03.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 0 : 3 (20:25, 18:25, 20:25)

Trefl Gdańsk – PSG Stal Nysa 3 : 0 (25:17, 25:18, 25:22)

Poniedziałek, 13.03.

Asseco Resovia Rzeszów - BBTS Bielsko–Biała 17:30

Barkom Każany Lwów - LUK Lublin 20:30

 

Tabela:

 

  1.

Jastrzębski Węgiel

26

61

68:26

2267:1990

  2.

Aluron Warta Zawiercie

27

60

68:33

2361:2148

  3.

Asseco Resovia Rzeszów 

25

59

64:25

2141:1885

  4.

Projekt Warszawa

27

54

62:36

2277:2128

    5.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

26

52

61:38

2297:2152

  6.

Trefl Gdańsk

27

52

59:39

2288:2154

  7.

Indykpol AZS Olsztyn

27

46

56:45

2343:2290

  8.

PSG Stal Nysa

28

43

51:48

2185:2290

  9.

Ślepsk Malow Suwałki

26

38

48:50

2176:2233

10.

PGE Skra Bełchatów

27

37

52:59

2428:2418

11.

LUK Lublin

26

34

47:57

2264: 2329

12.

GKS Katowice

27

32

41:57

2199:2245

13.

Cuprum Lubin

27

25

37:66

2220:2392

14. 

Barkom Każany Lwów

27

24

35:66

2112:2363

15.

Cerrad Enea Czarni Radom

27

14

25:74

2084:2356

16.

BBTS Bielsko-Biała

26

8

20:75

1919:2273

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zestaw par 28 kolejki:

Czwartek, 16.03.

GKS Katowice – Trefl Gdańsk 17:30

Piątek, 17:03.

PSG Stal Nysa – Asseco Resovia Rzeszów 17:30

Sobota, 18.03.

LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 14:45

Aluron CMC Warta Zawiercie – Barkom Każany Lwów 20:30

Niedziela, 19.03.

Cerrad Enea Czarni Radom – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle 17:30

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 20:30

Poniedziałek, 20.03.

BBTS Bielsko-Biała – Projekt Warszawa 17:30

Cuprum Lubin – AZS Olsztyn 20:30

 

Zaległe mecze

Wtorek 21.03. (z 25 kolejki)

Ślepsk Malow Suwałki - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17:30

Środa, 22.03. (z 23 kolejki)

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 17:30

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.30.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6765 4.7709
USD 0.00% 4.4335 4.5231
GBP 0.00% 5.2967 5.4037
CHF 0.00% 4.7230 4.8184
29.03.2023

Mieszanka zbożowa

Dodaj nowe ogoszenie