16.01.2022

Ślepsk Malow z niedosytem, ale i nadzieją po przegranej 2:3 z Indykpolem AZS. Niespodzianka GKS-u

Bialo-Niebiescy wypuścili szansę z rąk w Iławie, gdzie rolę gospodarza pełni Indykpol AZS Olsztyn. Porażka w derbach Północy była jednak pierwszą z 12, po której mogli sobie dopisać 1 punkt.

Można napisać, ze siatkarze Ślepska Malowu zmarnowali dwie szanse. Pierwszą podarował im los  - w zespole akademików z powodu choroby nie mogło wystąpić az czterech czołowych zawodników. Drugą szansę wypracowali sobie sami i to w momencie, w którym tracili już wiarę w jakąkolwiek zdobycz. W czwartym secie olsztynianie prowadzili już 19:12 i wydawało się, że za chwilę wygrają mecz 3:1. Tak duża różnica  zbytnio ich rozluźnila. To Biało-Niebiescy wygrali seta, zdobyli psychiczną przewagę i szkoda, że nie wykorzystali jej w tie-breaku.

Ślepsk Malow wrócił z Iławy z jednym oczkiem i nadzieją, że po pełną pulę sięgnie za tydzień w meczu z Cuprum Lubin.

W 16. kolejce komplet punktów całkiem niespodziewanie wywalczył GKS Katowice, który po zażartej walce pokonał 3:0 Aluron CMC Wartę Zawiercie. GieKSa wskoczyła na 8. miejsce. Ma tyle samo punktów, co LUK Lublin, ale rozegrała o jeden mecz mniej.