23.10.2016

Ślepsk Suwałki - AGH Kraków 3:1. Nie ma mocnych [zdjęcia]

Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo, a trzecie w stosunku 3:1 odnieśli w sobotę siatkarze Ślepska Suwałki, lidera I ligi , którzy na własnym parkiecie pokonali AGH Kraków. Przewaga suwalczan nad wiceliderem KPS Siedlce wynosi 4 pkt. i bez względu na wynik bezpośredniego meczu tych drużyn już w środę w Siedlcach lider się nie zmieni.

Tak jak w wygranych wcześniej po 3:1 meczach z Krispolem w Suwałkach i Wartą na wyjeździe, tak i teraz Ślepsk spotkanie z AGH zaczął od przegrania pierwszego seta, chociaż to gospodarze, a konkretnie Kamil Skrzypkowski, zdobyli pierwszy punkt w tym meczu.

Następne jednak padały łupem gości, którzy odskoczyli na 5:2,a  po chwili na 8:5. W tym momencie goście stanęli, co skrzętnie wykorzystał Ślepsk i to on, po krótkiej Rudzewicza objął prowadzenie 10:9, na co trener Kubacki zareagował biorąc czas. Goście wyrównali, ale walka punkt za punkt  trwała krótko. Tym razem Ślepsk prowadząc 11:10 stanął, a punktowali akademicy, którzy odskoczyli rywalom na 4 oczka (15:11). Ślepsk odrabiał straty 19:19, 20:20), ale to on wciąż musiał gonić wynik i z 21:23 doprowadził do remisu 23:23. Ostanie zdanie w tej partii należało jednak do gości, a wynik seta na 25:23 dla AGH ustalił Kania.

Druga partia to od początku do końca przewaga Ślepska, z jednym wszakże wyjątkiem kiedy AGH przy stanie 10:8 dla gospodarzy zdobyło trzy punkty z rzędu i objęło prowadzenie 11:10. Wymiana siatkarskich ciosów trwała do 13:13, przy którym Ślepsk zdobył czteropunktową przewagę (17:13) i nie oddał jej do końca seta wygrywając partię 25:21i doprowadzając w meczu do remisu 1:1.

W secie trzecim wynik remisowy na tablicy wyświetlił się dwa razy: pierwszy na początku partii 0:0, ostatni 5:5 po ataku Fornala po przekątnej. Od tego momentu do końca seta na parkiecie królowali gospodarze, chociaż gościom trzeba oddać cześć za walkę o każdą piłkę. Przebieg tego seta najlepiej oddaje ośmiopunktowa różnica na koniec seta, wygranego przez gospodarzy 25:17.

Początek seta czwartego nie wskazywał na to, ze jest to set ostatni. Akademicy bowiem z 13 pierwszych punktów zdobyli siedem, a gospodarze 6. Przebudzenie Ślepska nastąpiło po ataku Fornala w antenkę po którym na tablicy wyświetliły się dwie „7” (7:7). Ślepsk po raz pierwszy wyszedł w tym secie na prowadzenie 8:7 po bloku na Maruszczyku. Kiedy na 9:7 podwyższył Rudzewicz o czas poprosił trener Kubacki. Rozmowa z zawodnikami nie przyniosła efektu. Wręcz przeciwnie, to Ślepsk, po bloku na Fornalu, autowym ataku Fornala i punkcie Skrzypkowskiego odskoczył na 12:7, na co trener Kubacki zareagował biorąc drugi czas. Po tej rozmowie goście zaczęli odpowiadać punktem na punkt rywali. Taka wymiana trwała do stanu 13:10.  Kolejną punktową serię Ślepska rozpoczął Winnik, a kontynuowali Szaniawski (pojedynczym blokiem), ponownie Winnik, a kiedy sędzina odgwizdała błąd gości Ślepsk prowadził już 17:10. Takiej przewagi gospodarze nie zamierzali już roztrwonić. Przyt stanie 24:15 AGH, po ataku Gajdka o blok obronili pierwszego meczbola, ale przy drugim oddali punkt gospodarzom zagrywając (Maruszczyk) w aut. Set 25:16 i mecz 3:1 dla Ślepska.

Ślepsk Suwałki – AGH Kraków 3:1 (23:25, 25:21, 25:17, 25:16)

Ślepsk: Rudzewicz, Skrzypkowski, Lipiński, Winnik, Rawiak, Hunek - Andrzejewski (libero) oraz Lesiuk, Michel, Tomczak, Linda, Szaniawski

AGH: Żakieta, Mordyl, Fornal, Surma, Kania, Adamski - Bik (libero) oraz Ściślak, Dudziński, Nowosielski, Błądziński, Maruszczyk, Gajdel

MVP meczu: Kamil Skrzypkowski (Ślepsk)