03.09.2016

Ślepsk Suwałki drugi w Pucharze Lwowa

Przed rokiem trzecie, teraz drugie miejsce po przegranej siatkarzy Ślepska Suwałki 1:3 z Reprezentacją Ukrainy w finale turnieju o Puchar Lwowa. W meczu o trzecie miejsce PlusLigowy zespół Czarnych Radom, pokonał 3:0 Barkom Kazhany Lwów.

W półfinale Ślepsk wygrał z Barkomen 3:2, a Reprezentacja Ukrainy pokonała 3:1 Czarnych Radom.

W meczu finałowym pierwsze dwa sety gładko wygrała „sborna” Ukrainy. W trzecim kadra naszych sąsiadów prowadziła już 22:19 i 24:22. I kiedy wydawało się, że 25 punkt to tylko formlalność siatkarze  Ślepska pokazali przysłowiowy lwi pazur.

To zapis dramatycznej, ale widowiskowej i szczęśliwie zakończonej końcówki tego seta (Ślepsk na drugim miejscu) na: Kamil Skrzypkowski 24:23, atak po przekątnej w aut 24:24, zagrywka Jaana Tomczaka w siatkę 25:24, Mateusz Linda 25:25,  Jan Lesiuk 25:26, atak Ukrainy w boisko 26:26, zagrywka w aut 26:27, plas nad naszym blokiem 27:27, kiwka Daniela Szaniawskiego 27:28, błąd 28:28, zagrywka Ukrainy w siatkę 28:29, atak w aut 29:29, autowa zagrywka 29:30, Rudzewicz ze środka 29:31.

W czwartym secie wyrównana walka, chociaż to Ślepsk ciągle gonił wynik, trwała do stanu 13:13, przy którym Ukraińcy odskoczyli na 16:13 i systematycznie powiększając przewagę wygrali seta 25:19 i mecz 3:1.

Wyjściowy skład Ślepska: Piotr Lipiński, Adrian Hunek, Łukasz Rudzewicz, Kamil Skrzypkowski, Wojciech Winnik, Jan Lesiuk - Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz Daniel Szaniawski, Jan Tomczak, Mateusz Linda oraz Jakub Krupiński (libero). Nie zagrał kontuzjowany (kostka) Karol Rawiak. Do Lwowa nie pojechał David Michel, przebywający na zgrupowaniu reprezentacji Austrii.

Wyniki turnieju o Puchar Lwowa:

Reprezentacja Ukrainy - WKS Czarni Radom 3:1 (21:25, 25:21, 25:15, 25;22)

KS Barkom Kazhany Lwów – MKS Ślepsk Suwałki 2:3 (22:25, 25:19, 25:18, 22:25, 13:15)

Resovia Rzeszów- Reprezentacja Ukrainy (mecz towarzyski) 2:3 (19:25, 2519, 25:20, 19:25, 11:15)

KS Barkom Kazhany – Resovia Rzeszów (mecz towarzyski) 1:3 (25:20, 18:25, 28:30, 21:25)