29.10.2016

Ślepsk utonął w Nysie [zdjęcia]

W sobotę w Suwałkach w meczu niepokonanych do tej pory drużyn w I lidze Ślepsk Suwałki przegrał 0:3 (19:25, 25:27, 9:25) ze Stalą AZS Nysa. Nysianie są jedyną drużyną w I lidze bez porażki, ale Ślepsk pozostał liderem.

Marne to pocieszenie jeśli weźmie się pod uwagę wynik trzeciego seta w którym suwalcznie dostali tęgie lanie.

Za komentarz do tego spotkania, a zwłaszcza trzeciego seta przegranego przez Ślepsk 9:25, tak, tak to nie błąd, a najwyżej przegrany przez suwalczan set w historii ich występów w I lidze.

- Ktoś musiał przegrać, żeby ktoś inny mógł wygrać – mówił po meczu Wojciech Winnik, atakujący i jednocześnie prezes Ślepska. – Musimy szybko zresetować przegraną ze Spałą i skupić się na następnym meczu z Victorią w Wałbrzychu. Od drużyny aspirującej do miejsca w ścisłej czołówce zaplecza siatkarskiej ekstraklasy, a taką jest Ślepsk, należy wymagać bardziej stabilnej formy, dyspozycji. Przegraliśmy zagrywką, przyjęciem, obroną, blokiem, atakiem. Nie potrafiliśmy narzucić rywalom swojego stylu, a ugięliśmy się pod jego naporem. Szczególnie trzeci set... nie, to nie miało prawa się zdarzyć. Zwycięstwo Nysy zasłużone, bo była dziś zespołem lepszym i nie potrzebowała wsparcia sędziów. Bez ich błędnych i kontrowersyjnych, wprowadzających nerwowość decyzji Stal i tak wywiozłaby punkty. Nie jest to tłumaczenie porażki, bo tej wytłumaczyć się  nie da...

Dodajmy tylko, że w trzecim secie sędzia dwukrotnie odbierał suwalczanom punkty pokazując czerwoną kartkę trenerowi oraz kapitanowi drużyny protestującym po  ewidentnych błędach. O kilku niezauważonych blokach, po których piłka opuszczała boisko czy półmetrowym aucie po ataku rywali nie ma co się rozpisywać. Nawet prawidłowa ocena zdarzeń nie zmieniłaby losów meczu, meczu, w którym drużyną lepszą zwłaszcza w pierwszym i dużo lepszą w secie trzecim byli rywale Ślepska. Tylko w drugim wygranym przez Stal na przewagi 27:25 długimi chwilami gra była wyrównana, ale dłużej na prowadzeniu byli goście.

I nie ma co gdybać nad tym co by się stało, gdyby tego drugiego seta wygrał Ślepsk. Nie wygrał ani tego, ani dwóch pozostałych setów, nie wygrał meczu, stracił mian o drużyny niepokonanej, ale zachował pozycję lidera.

Ślepsk Suwałki - Stal AZS Nysa 0:3 (19:25, 25:27, 9:25)

Ślepsk: Hunek, Rudzewicz, Lipiński, Winnik, Skrzypkowski, Rawiak – Andrzejewski (libero) oraz Lesiuk, Linda, Michel, Szaniawski, Tomczak

Stal: Owczarz, Olczyk, Bułkowski, Łuka, Lubaczewski, Woroniecki – Dzikowicz (libero) oraz Goss, Nożewski, Kwiecień, Makowski

MVP: Dawid Bułkowski (Stal)