02.09.2016

Ślepsk zagra w finale „Pucharu Lwowa”

Po zwycięstwie 3:2 z Barkomem Kazhany Lwów siatkarze Ślepska Suwałki w sobotnim finale „Pucharu Lwowa” zmierzą się z Reprezentacja Ukrainy. O brąz zagrają Barkom – Kazhany z Czarnymi Radom, którzy przegrali 1:3 z ekipą Ukrainy.

Przypomnijmy, że przed rokiem w „Pucharze Lwowa” Barkom Kazhany zajął drugie, a Ślepsk trzecie miejsce. Piątkowe spotkanie tych drużyn przyniosło sporo emocji, zwłaszcza w setach wygrywanych przez Ślepsk. Mecz lepiej rozpoczęli suwalczanie, którzy po wyrównanej walce wygrali pierwszego seta po potrójnym bloku wygrali 25:22.

Druga i trzecia partia od początku do końca pod dyktando gospodarzy i ich zwycięstwa 25:19 i 25:18.

Set czwarty to ponownie skuteczniejsza gra Ślepska. Wprawdzie pierwszy punkt zdobyli gospodarze, ale trzy następne goście to oni na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc 8:4. Przy wyniku 11:7 dla Ślepska drużyna z Ukrainy zaczęła odrabiać straty i wyciągnęła na 13:12 i 14:13, ale na drugiej przerwie Ślepsk odskoczył rywalom na 16:13. Po powrocie na boisko gospodarze ponownie zbliżyli się do suwalczan na jeden punkt (16:15) i to było w zasadzie wszystko na co ekipa Dimyy Skoryya im pozwoliła. Ślepsk odskoczył na trzy-cztery punkty i kontrolował grę wygrywając seta 25:22 i doprowadzając do remisu 2:2 w meczu.

Pierwszy punkt w tie-breaku dla Barkomu, kolejny dla Ślepska i tak aż do 3:3, kiedy gospodarzom udało się zdobyć dwa punkty z rzędu i objąć dwupunktowe prowadzenie (5:3), które utrzymali do zmiany stron (8:6). Po wznowieniu gry i wejściu na zagrywkę Piotra Lipińskiego zaczął się koncert suwalczan. Problemy Ukraińców z przyjęciem, dobra gra gości blokiem i skuteczne ataki pozwoliły im nie tylko odrobić straty, ale objąć prowadzenie 10:8 i 11:9. Od tego momentu zaczęła się gra punkt za punkt preferująca Ślepsk: 10:11 (autowa zagrywka Skrzypkowskiego), 10:12 (atak Barkomu w aut), 11:12 (atak po bloku), 11:13 (Lesiak), 12:13 (blok-aut), 12:14 (Lesiak), 13:14 Linda zagrywką w aut), 13:15 Skrzypkowski) .

Wyjściowy skład Ślepska: Piotr Lipiński, Adrian Hunek, Łukasz Rudzewicz, Kamil Skrzypkowski, Wojciech Winnik, Jan Lesiuk oraz Krzysztof Andrzejewski (libero)

Wyniki turnieju o „Puchar Lwowa”:

Reprezentacja Ukrainy - WKS Czarni Radom 3:1 (21:25, 25:21, 25:15, 25;22)

KS Barkom Kazhany Lwów – MKS Ślepsk Suwałki 2:3 (22:25, 25:19, 25:18, 22:25, 13:15)

Resovia Rzeszów- Reprezentacja Ukrainy (mecz towarzyski) 2:3 (19:25, 25:19, 25:20, 19:25, 11:15