27.09.2018

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki. Biało-Niebiescy zaczęli sezon od porażki [wynik na bieżąco 3:0]

Meczem w Nysie, transmitowanym w kanale Polsat Sport Extra, rozgrywki I ligi siatkarzy rozpoczęły drużyny miejscowej Stali i Ślepska Suwałki.

W roli trenera suwalskiego zespołu debiutuje Mateusz Mielnik, kiedyś asystent Biało-Niebieskich.Do boju desygnował on następującą szóstkę: Szwaradzki, Siek, Skrzypkowski, Rohnka, Sapiński, Gonciarz, Filipowicz (libero).

Suwalczanie zaczęli znakomicie, od prowadzenia 4:0. Szkoleniowiec Stali wziął czas, gra się wyrównała, ale ze wskaniem na gości. Na tablicy było 0:4, 2:5, 3:7, 5:8, 10:12. Niestety, gospodarze wyrównali na 14:14, a przy zagrywce Łukasza Kaczorowskiego, bylego gracza Ślepska wyszli na prowadzenie. Było 16:14, 20:19. Na boisko wszedl Jan Tomczak i  zrobiło się po 20. W końcówce przeważali miejscowi, wygrali pierwszego seta 25:21.

II set: atak Jakuba Rohnki 0:1, Łukasz Kaczorowski obija blok suwalczan 1:1, 2:1, Patryk Szwaradzki na 2:2, 5:3, długa akcja, suwalczanie nie kończą, Łukasz Kaczorowski obija blok 7:5; błąd zagrywki miejscowych i as Kamila Skrzypkowskiego 7:7; ale później Kamil przekroczył linię 9. metra i jest 8:7; Wojciech Siek atakuje środkiem 9:8, 10:9, Mustafa M'Baye 11:9, Patryk Szwaradzki 11:10, Kamil Długosz po skosie 12:10; 13:12; Kamil Długosz 14:12; ddpowiedź Ślepska, środkiem Wojciech Siek 14:13, 15:13; Jakub Rohnka po bloku 15:14, ale w kolejnym ataku zatrzymany i 16:14; złe rozegranie Patryka Szczurka i 16:15, Cezary Sapiński po siatce w aut i jest 18:16 - czas bierze Mateusz Mielnik; jest efekt - 18:18, ale zaraz 19:18; pech Kamila Skrzypkowskiego 20:18, 20:19, najpierw dobry po prostej, a potem autowy atak Łukasza Kaczorowskiego i jest 21:20; na zagrywkę wszedł Jan Tomczak, ale ją zepsuł i 22:20, Skrzypkowski na 22:22 i czas dla zespołu Krzysztofa Stelmacha; Patryk Szwaradzki atak po skosie w aut 23:22, zagrywka w siatkę 23:23; Wojciech Siek też psuje, potem Stal potrojnym blokiem kończy seta 25:23.

III set: bez zmian w składzie Ślepska, dluga akcja - kończy M'Baye 1:0, 2:0, 2:1 po ataku Wojciecha Sieka, błąd dotknięcia siatki 3:1, Kamil Długosz w aut 3:2, 4:3, za Kamila Skrzypkowskiego wchodzi Ukrainiec Jewgienij Kapajew, 5:4; kiwka Mateusza Nożewskiego 6:4, zatrzymany blokiem Patryk Szwaradzki 7:4 i czas dla Mateusza Mielnika; poskutkowało - Gonciarz uruchomił środkowego 7:5, 7:6, ale Bartosz Bućko na 8:6; M'Baye 9:7, zepsuta zagrywka 9:8, Makowski rozpaczliwie atakuje z głębi i trafia 10:8, Rohnka odpowiada 10:9; Patryk Szwaradzki zagrywką i remis 10:10, 11:11, Makowski na 12:11, bład zagrywki Lukasza Kaczorowskiego 12:12, Wojciech Siek środkiem 13:13, kontra i Ślepsk prowadzi - 13:14, Kaczorowski 14:14, długa akcja, kiwa Kapajew 14:15 i psuje zagrywkę 15:15, 15:16, Wojciech Siek flot w aut i as Bartosza Bućko 17:16 i znówi dobra zagrywka 18:16, wraca Kamil Skrzypkowski - Rohnka 18:17, Makowski obija blok 19:17, Rohnka 19:18, atak Łukasza Kaczorowskiego 20:18 i czas dla Ślepska; 20:19 i na zagrywkę Jan Tomczak, Kaczorowski przekracza linię ataku 20:20, Tomaczak psuje zagrywkę 21:20; Jakub Rohnka z drugiej linii 21:21, zablokowany Kamil Skrzypkowski 22:21, 22:22, Skrzypkowski zagrywka w aut 23:22, obrona Stali i Łukasz Kaczorowski 24:22 - meczbol, zaatrzymany Rohnka przez Kaczorowskiego i 25:22. Koniec meczu.

Łukasz Kaczorowski wybrany MVP spotkania.

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 3:0

(25:21, 25:23, 25:22)

Ślepsk: Patryk Szwaradzki, Wojciech Siek, Kamil Skrzypkowski, Jakub Rohnka, Cezary Sapiński, Kacper Gonciarz, Paweł Filipowicz (libero) oraz Jan Tomczak, Jewgienij Kapajew.