11.04.2022

Trefl Gdańsk wygrał z ZAKSĄ 3:2 i wypchnął Warszawę z czołowej ósemki. Ślepsk Malow gra w czwartek

Drużyna z Gdańska wykorzystała okazję. W rozgrywanych już po zakończeniu fazy zasadniczej zaległych meczach w sobotę przegrał 2:3 z Jastrzębskim Węglem, a dzisiaj pokonała na wyjeździe ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i zapewniła sobie udział w play-off o mistrzostwo Polski.

Trefl byÅ‚ bliski sukcesu już w sobotnim spotkaniu, w którym prowadziÅ‚ z JastrzÄ™bskim 2:0 w setach.  W sobotÄ™ to ZAKSA wygraÅ‚a pierwsze dwa sety, co zapewniÅ‚o jej 1. miejsce w tabeli. W dalszej części wystÄ…pili rezerwowi finalisty Ligi Mistrzów, co skrzÄ™tnie wykorzystaÅ‚y „GdaÅ„skie Lwy”, które wygraÅ‚y w tie-breaku i awansowaÅ‚y na 7. miejsce w tabeli.

Z ósemki wypadÅ‚ Projekt Warszawa, z Andrzejem WronÄ…, Piotrem Nowakowskim, Bartoszem Kwolkiem i Damianem Wojtaszkiem, do których doÅ‚aczyl jeszcze Artur Szalpuk. Drużyna Andrei Anastasiego sama jednak sobie winna, bo przegraÅ‚a ostatnie cztery mecze z rzÄ™du.

Andrea Anastasi może i teraz zÅ‚orzeczy, ale w play-offach bÄ™dzie życzyÅ‚ Treflowi awansu do czoÅ‚owej czwórki i gry w europejskich pucharach. Od nowego sezonu wróci bowiem do pracy w GdaÅ„sku, gdzie zastÄ…pi MichaÅ‚a Winiarskiego (na zdjÄ™ciu), który ma Å‚Ä…czyć funkcje nowego trenera Warty Zawiercie i selekcjonera reprezentacji Niemiec.

Kciuki z „Lwy” bÄ™dzie trzymaÅ‚ też as Åšlepska Malowu BartÅ‚omiej BoÅ‚Ä…dź, który po trzech sezonach gry w baÅ‚o-niebieskich barwach przenosi siÄ™ do Trójmiasta i wraz z Mariuszem WlazÅ‚ym ma stworzyć duet atakujÄ…cych Trefla.

BartÅ‚omiejowi BoÅ‚Ä…dziowi, a także Joshowi Tuanidze, który ma zasilić Indykpol AZS Olsztyn, suwalscy kibice bÄ™dÄ… mieli okazjÄ™ podziÄ™kować za wystÄ™py w Åšlepsku Malowie już w najbliższy czwartek, 14 kwietnia o godz. 20:30. Drużyna Dominika Kwapisiewicza w pierwszym z dwóch meczów o 11. miejsce podejmie LUK Lublin. Rewanż i ewentualny zoty set zaplanowano na 20 kwietnia w Lublinie.