08.03.2015

Trwa zwycięska seria Ślepska [zdjęcia]

Po wygraniu w niedzielę 3:1 z AGH AZS Kraków siatkarzom Ślepska Ślepsk zapewnili sobie drugie miejsce po rundzie zasadniczej. Jest to najwyższa lokata jaką w sześcioletniej grze w I lidze Ślepsk zajmie po rundzie zasadniczej. A może być jeszcze lepiej bowiem na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej podopiecznych Piotra Poskrobko od prowadzącego w tabeli Campera Wyszków dzielą tylko dwa punkty.

I tym razem Ślepsk nie zagrał rewelacyjnego spotkania, ale wygrał za trzy punkty i to się najbardziej w tym meczu liczyło.  Zawodziła zagrywka, nierówno grał blok. Krakowianie, walczący o uniknięcie gry o utrzymanie się w I lidze, robili co mogli, żeby wywieźć z Suwałk punkty. Umiejętności starczyło na wygranie jednego seta, a to punktów niestety nie daje.

A tak mecz zrelacjonowali dziennikarze Gazety w Białymstoku:
Praktycznie przez cały pierwszy set prowadzili wyrównaną walkę. Dopiero wejście na zagrywkę Karola Rawiaka i jego trudne posyłane piłki sprawiły, że gospodarze wygrali do 22. W drugim secie dominacja gospodarzy była duża i przyjezdni ugrali tylko 19 pkt. Uspokojeni prowadzeniem 2:0 zawodnicy Ślepska wypadli słabiej w kolejnej partii. Wprawdzie Ślepsk prowadził już 21:18, ale zablokowani zostali Wojciech Winnik, Krzysztof Modzelewski, i krakowianie doprowadzili do remisu 21:21. W decydującej końcówce po długiej ostatniej wymianie AGH AZS wygrał 26:24.

W czwartym secie od początku wyszedł na rozegraniu Łukasz Makowski, dla którego było to pierwsze spotkanie po długiej rehabilitacji. Rozgrywający zagrał dobrze, ale przede wszystkim pozostali siatkarze gospodarzy wrócili do swojej dobrej postawy z pierwszych dwóch setów i znowu byli górą.

MVP meczu został kapitan Ślepska Wojciech Winnik.

Ślepsk Suwałki – AGH AZS Kraków 3:1 (25:19, 25:22, 24:26, 25:19)
Ślepsk: Rudzewicz, Schamlewski, Modzelewski, Skrzypkowski, Gonciarz, Winnik, Andrzejewski (libero) oraz Kluth, Rawiak, Makowski, Urbanowicz.
AGH AZS: Górski, Akala, Łaba, Gnatek, Halaba, Walczykowski, Galiński (libero) oraz Kosiek, Smolarczyk, Głód i Dzierwa