25.01.2015

W Nysie Ślepsk rozhartował Stal i jest już na podium [zdjęcia]

W sobotę, w 19. kolejce Krispol I ligi, siatkarze Ślepska Suwałki pokazali, że przegrana przed tygodniem w Spale 2:3 była raczej wypadkiem przy pracy niż obniżką formy. Podopieczni Piotra Poskrobko "rozhartowali" bowiem w Nysie tamtejszą Stal AZS PWSZ 3:0, zrewanżowali się rywalom za porażkę 2:3 w Suwałkach i awansowali w tabeli na trzecie miejsce. Wygraliśmy wojnę nerwów – podsumował mecz szkoleniowiec Ślepska.

Goście w pełni zrealizowali przedmeczowe założenia, a te sprowadzały się do poprawnego przyjęcia zagrywki rywala, a swoją „kąsania” głównie Długosza i Bienka.
- Mieliśmy skupić się na pierwszym secie i go wygrać – dodaje P. Poskrobko. – I to zrobiliśmy, chociaż gra była nerwowa po obu stronach. Ale to my popełniliśmy mniej błędów, wykazaliśmy większa odporność psychiczną, nie oddaliśmy pola po zagrywkach rywala, a swoją odrzucaliśmy go od siatki. W drugi secie Stal próbowała jeszcze nas przycisnąć, ale znając ich zagrania spokojnie blokowaliśmy ataki odpowiadając skutecznymi kontrami. Set trzeci był już konsekwencją wygranych przez nas dwóch pierwszych partii. Z każdą wygraną przez na piłką rywale tracili nadzieję na ugranie w tym meczu chociażby jednego seta. Wygraliśmy 3:0, a kluczem były dobra gra w ataku, zagrywką i przyjęcie. Nie daliśmy się ustrzelić zagrywkom gospodarzy, nawet wówczas kiedy nie przyjmowaliśmy idealnie, to potrafiliśmy utrzymać piłkę w boisku i wyprowadzić kontrę. Niepowodzenie w Spale nas nie załamało, a dodatkowo zmobilizowało. „Dołek” mamy już za sobą, wracamy do swojej gry, jaką prezentowaliśmy na przełomie roku. Jest jeszcze parę szczegółów nad którymi musimy popracować, ale nikomu w klubie chęci do pracy nie brakuje. To ważne w perspektywie najbliższego meczu z Krispolem Września – kończy szkoleniowiec Ślepska.

W Nysie kolejny dobry mecz zagrał rozgrywający Ślepska Kacper Gonciarz, który zasłużenie odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu.

Dodajmy, że do Nysy suwalczanie pojechali w „10”, bowiem na lekarskie konsultacje udali się kontuzjowani Łukasz Makowski i Bartłomiej Kluth.

Mecz Stal AZS PWSZ Nysa - Ślepsk Suwałki w relacjach mediów

Ślepsk Suwałki znowu wygrywa i idzie w górę

Pierwszoligowi siatkarze Ślepska Suwałki w sobotę wygrali 3:0 wyjazdowy mecz ze Stalą Nysa i awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Przed tygodniem po porażce z SMS-em Spała została przerwana zwycięska seria Ślepska. Ale suwałczanie szybko wrócili na dobrą drogę. W sobotę zdobyli znowu trzy punkty. I chociaż suwałczanie nie pozwolili rywalom ugrać choćby seta, to w dwóch pierwszych musieli mocno się napracować. W partii otwarcia gospodarze mieli nawet piłki setowe, ale o ich porażce zadecydowały błędy własne. Najpierw pomylili się przy zagrywce, a zaraz potem piłka po ich ataku wyszła w aut. Goście wygrali do 29.

W drugim secie ważne były między innymi dwa bloki Ślepska w końcówce i wygrana do 21. Dopiero w trzecim secie nasi siatkarze mieli trochę łatwiej. Szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie i kontrolując grę, doprowadzili do końca meczu.

- W pierwszym secie była bardzo wyrównana walka, ale to my byliśmy gdzieś o ten punkcik z przodu i w końcu wykorzystaliśmy piłkę setową - mówi Wojciech Winnik, kapitan Ślepska. - W drugim secie mieliśmy sporą przewagę, a rywale momentami odrabiali straty do dwóch punktów, ale raczej kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Przypomnę tylko, że Stal jeszcze kilka tygodni temu była w pierwszej czwórce w tabeli. Dopiero po kilku nieudanych ostatnich spotkaniach spadła na dalsze miejsca. W Nysie jest chyba najmniejsza sala w całej lidze, a do tego chyba najbardziej żywiołowo reagujący kibice. Naprawdę trudno się tutaj gra i obawialiśmy się tego spotkania. Ale też trzeba przyznać, że mieliśmy Stal bardzo dobrze rozpisaną taktycznie. Wiedzieliśmy, co mogą zagrać, i bardzo nam to ułatwiło sprawę.

Ślepsk wyprzedził w tabeli zespół Krispolu Września, który przegrał 0:3 KPS-em Siedlce, oraz SMS Spała. Ta ostatnia drużyna ma tyle samo punktów, ale gorszy stosunek setów. Za tydzień suwałczanie podejmą Krispol.

- W tej kolejce czołówka tabeli grała praktycznie dla nas, bo oprócz SMS-u Spała wszyscy przegrali. Także nasz suwalski walec jedzie dalej i mam nadzieję, że zatrzyma się dopiero na samym szczycie - cieszył się Winnik.

portal siatka.org

Trwa czarna seria Stali, Ślepsk wrócił na zwycięskie tory

Do zwycięskiej formy powrócił Ślepsk Suwałki, który ograł na wyjeździe Stal AZS PWSZ Nysa 3:0. Dzięki temu zwycięstwu awansował na trzecie miejsce w tabeli, zaś ekipa z Opolszczyzny poniosła kolejną porażkę z rzędu i jest o włos od wypadnięcia z ósemki.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy dzięki punktowej zagrywce Patryka Szczurka już na początku próbowali przejąć inicjatywę na boisku. Jednak jego koledzy popełnili kilka błędów w tym elemencie, a Ślepsk przetrzymał ich początkowy napór, szybko - za sprawą Łukasza Rudzewicza - doprowadzając do remisu (7:7). Chwilę później udaną kontrą popisał się Kamil Skrzypkowski, a pomyłka w ataku Mateusza Piotrowskiego spowodowała, że inicjatywę na boisku zaczęli przejmować suwalczanie. Wydawało się, że złapali oni wiatr w żagle i będą powiększali przewagę nad akademikami, ale tak się nie stało. Podopieczni trenera Bułkowskiego szybko wrócili do gry, a mocne zbicie ze środka Tomasza Kalembki dało im remis. W kolejnych minutach trwała walka cios za cios, a żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Obie drużyny ryzykowały w polu serwisowym, ale nie zawsze przynosiło to pozytywny skutek. Zarówno Kacper Gonciarz, jak i Szczurek próbowali grać nie tylko skrzydłami, ale także środkiem, jednak wciąż wynik oscylował wokół remisu. W końcówce oba zespoły miały szansę przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, lecz więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni. Pomyłka w ataku Dawida Bułkowskiego i skuteczne zagranie Krzysztofa Modzelewskiego dało im triumf 31:29.

Wydawało się, że porażka w premierowej odsłonie nie załamała zawodników z Opolszczyzny, bo drugą część meczu rozpoczęli bardzo dobrze. Punktowe zagrywki Szczurka i Bułkowskiego w połączeniu z udaną kontrą Kamila Długosza spowodowały, że wysforowali się na dwupunktowe prowadzenie. Jednak stracili je w mgnieniu oka, a między innymi as serwisowy Wojciecha Winnika sprawił, że to podopieczni trenera Poskrobko wygrywali na pierwszym czasie technicznym. Po nim przytrafiło im się kilka błędów, a dobrze na siatce zaprezentował się Mateusz Nożewski, przez co na świetlnej tablicy pojawił się remis. Jednak nyscy siatkarze nie potrafili przez dłuższy czas utrzymać równego poziomu gry, a skuteczna krótka w wykonaniu Mariusza Schamlewskiego pozwoliła Ślepskowi ponownie uciec akademikom na kilka oczek. Wówczas do walki poderwali ich Bartłomiej Dzikowicz i Michał Makowski, a w decydującą fazę seta weszli z zaledwie jednym punktem straty do przeciwników. W końcówce ze zdecydowanie lepszej strony pokazali się przyjezdni, którzy w dużej mierze dzięki skutecznej postawie w bloku wygrali tą część meczu 25:21.

Na początku trzeciego seta walka trwała cios za cios, ale wystarczyło, że w ataku pomylił się Makowski, a dwoma asami serwisowymi poczęstował rywali Winnik, a goście osiągnęli znaczącą przewagę na pierwszym czasie technicznym. To jednak nie zniechęciło Stali, a sygnał do walki dał jej Kalembka. Z biegiem czasu gra zaczęła się bardziej wyrównywać, a punktowa zagrywka Szczurka dała nadzieję akademikom, że będą w stanie odwrócić losy meczu. Szybko odebrał im je Skrzypkowski, a as serwisowy Rudzewicza sprawił, że suwalscy siatkarze pewnie kroczyli do końcowego sukcesu. Wprawdzie Bułkowski na spółkę z Dzikowiczem próbowali jeszcze ratować niekorzystny wynik po stronie Stali, ale ich pojedyncze udane akcje to było zbyt mało, by obraz gry uległ zmianie. W końcówce udanymi zagrywkami popisali się jeszcze Karol Rawiak i Mateusz Biernat, ale nie wpłynęło to znacząco na końcowy wynik. Ostatecznie Ślepsk triumfował 25:19, a w całym meczu 3:0.

Stal nie komentuje

Na oficjalnej stronie internetowej Stali ciągle najbardziej aktualną informacją jest ta o jesiennej wygranej ekipy z Nysy w ... Suwałkach. Na facebooku zaś jest tylko suchy wynik rewanżu w Nysie.

Stal Nysa - Ślepsk Suwałki 0:3 (29:31, 21:25, 19:25)
Stal: Szczurek, Piotrowski, Bułkowski, Długosz, Nożewski, Kalembka, Biniek (libero) oraz Makowski, Biernat i Dzikowicz
Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Skrzypkowski, Modzelewski, Rudzewicz, Schamlewski, Andrzejewski (libero) oraz Smoliński i Rawiak