07.01.2014

Ze spuszczonymi głowami...

powoli wracali z sobotniego meczu w Tychach siatkarze Ślepska Suwałki. Nic dziwnego, bowiem jechali po trzy punkty a wracali z niczym. Ostatni zespół w tabeli pokonał suwalczan 3:1. I nie tylko wynik przyprawił trenerów i zawodników o ból głowy, ale też postawa na boisku. Goście w tym meczu byli ... statystami.

- Panowie, niczego już nie zmienimy, spójrzmy każdy na siebie, bo ten mecz przegraliÅ›my jako drużyna. Przeanalizujmy go,  wyciÄ…gnijmy wnioski i bierzmy siÄ™ do roboty bo przed nami seria bardzo ciężkich spotkaÅ„ ze zdecydowanie silniejszymi niż Tychy rywalami – to sÅ‚owa trenera Piotra Poskrobko wypowiedziane do zawodników w szatni, tuż po meczu.

Mecz zdecydowanie lepiej, bo od szybkiego prowadzenia 7:3 zaczÄ™li gospodarze. Jeszcze przed pierwszÄ… [przerwÄ… technicznÄ… goÅ›cie zmniejszyli stratÄ™ do jednego punktu (8:7 dla TKS), a tuż po  niej doprowadzili do remisu (9;9). Do koÅ„ca tego seta trwaÅ‚a wymiana siatkarskich ciosów. W decydujÄ…cym momencie skuteczniejsi okazali siÄ™ suwalczanie i to oni wygrali partiÄ™ na przewagi 27:25.

Wydawało się, że były t trudne dobrego początki, a okazało się, że wygrana w tym secie była przysłowiowym łabędzim śpiewem faworyzowanych gości.
Drugi set pokazaÅ‚, że w tym dniu Åšlepsk jest tylko cieniem drużyny, którÄ… oglÄ…daliÅ›my we wczeÅ›niejszych spotkaniach. Problemy z zagrywkÄ… i przyjÄ™ciem zagrywki rywali, nieskoÅ„czone pierwsze ataki, dziurawy blok i brak asekuracji sprawiÅ‚y, że skazani na pożarcie gospodarze dyktowali warunki na boisku. Siatkarzom, Åšlepska nie można odmówić ambicji. Starali siÄ™, ale w tym dniu oni byli na boisku, ale grali rywale.
Nie pomogły przerwy brane na życzenie przez trenera Pokrobko, nie pomogły zmiany w składzie. Drugiego seta TKS wygrał 25:21, a trzeciego 25:22 i objął prowadzenie w meczu 2:1.
Nadzieje w obozie goÅ›ci na pozostanie w grze ożyÅ‚y w czwartym secie. Kiedy Åšlepsk prowadziÅ‚ już 14:8 trener goÅ›ci zagraÅ‚ va bank i na boisko wpuÅ›ciÅ‚ trzech mÅ‚odych zawodników z kwadratu rezerwowych. I to byÅ‚ strzaÅ‚ w dziesiÄ…tkÄ™. Ta trójka szybko nie tylko odrobiÅ‚a straty, ale wyprowadziÅ‚a TKS na prowadzenie 22:19. Åšlepsk ponownie byÅ‚ tÅ‚em dla gospdarzy. PrzegraÅ‚ czwartego seta 21:25 i mecz 1:3.
- Nasza gra byÅ‚a szarpana, nie ukÅ‚adaÅ‚a siÄ™ – dla „Gazety w BiaÅ‚ymstoku” sobotnie spotkanie skomentowaÅ‚ trener Åšlepska, Piotr Poskrobko. - Rywal nie zaskoczyÅ‚ nas. WiedzieliÅ›my, że majÄ… silnÄ… i dobrÄ… zagrywkÄ™ i tak byÅ‚o. MieliÅ›my także kÅ‚opoty z zagrywkÄ… flot. Ten mecz porównaÅ‚bym do spotkania z AviÄ… Åšwidnik na poczÄ…tku sezonu gdy nic nam nie wychodziÅ‚o (porażka 2:3). Być może mieliÅ›my za dÅ‚ugÄ… przerwÄ™ w treningach. Jednak my potrzebujemy rytmu meczowego i wtedy czujemy siÄ™ mocni.

Pomimo porażki Åšlepsk utrzymaÅ‚ czwarte miejsce w tabeli, ale jego starta do 3 i 2 zespoÅ‚u wzrosÅ‚a odpowiednio do 3 i 6 punktów.

TKS Nascon Tychy - Ślepsk Suwałki 3:1 (25:27, 25:21, 25:22, 25:21)
Ślepsk: Schamlewski, Modzelewski, Skrzypkowski, Makowski, Rudzewicz, Winnik - Andrzejewski (libero) oraz Kałasz, Bell, Skoryy