18.11.2015

Zwycięska seria trwa. Siódme z rzędu zwycięstwo Ślepska [zdjęcia]

Dla siatkarzy Ślepska Suwałki wygrana 3:1 (25:22, 25:17, 23:25, 25:18) z Energą Omis Ostrołęka była siódmą w lidze, a licząc z Pucharem, Polski dziewiątą z rzędu. I chociaż suwalczanie mają najwięcej zwycięstw w I lidze, to są tylko wiceliderem. Liderem jest SMS PZPS I Spała, która wyprzedza Ślepsk dzięki lepszemu stosunkowi setów.

Po dwóch setach kibice gospodarzy spodziewali się, że ten mecz potrwa przysłowiową „godzinę z prysznicem”. Stało się inaczej.

W pierwszym secie walka punkt za punkt trwała do stanu 5:5. Szczelny blok i spryt na siatce, połączone z błędami gości, sprawiły że suwalczanie odskoczyli rywalom na cztery punkty (11:7). Po kolejnych akcjach Rudzewicza na środku, którego w ataku wspierał Urbanowicz,   Ślepsk prowadził już 20:15 i wydawało się, że w tym secie „jest już pozamiatane” suwalska maszynka zacięła się. Dwa punkty stracone po autowym ataku i bloku, dwa kolejne po atakach Faryny i Plizgi plus as Szaniawskiego i na tablicy pojawił się wynik 20:20,a  po ataku Winnika w boisko i Zapłackiego w aut 21:21. Kolejne punkty Ślepskowi i prowadzenie 23:21 dały atak Winnika po przekątnej i Cichockiego w aut. Nadzieję dał gościom punkt zdobyty przez Obermelera, ale złudzeń pozbawiły akcje Urbanowicza i Winnika, Set 25:22 dla Ślepska.

W secie drugim pierwszy punkt zdobył Plizga, a po chwili na 2:1 dla Energi podwyższył Obermeler. I był to w zasadzie koniec wyrównanej gry w tej partii. Ślepsk, dzięki m.in. świetnej grze Rudzewicza na środku i błędach gości, na pierwszą przerwę schodził prowadząc 8:5, a na drugą już 16:10. Podopieczni Andrzeja Dudźca do końca seta byli bezradni. Set, po ataku Zapłackiego, który obił blok 25:17 dla Ślepska i prowadzenie w meczu 2:1.

W secie trzecim wyrównana walka trwała od pierwszej do ostatniej piłki, ale to suwalczanie musieli częściej gonić wynik. Na pierwszej przerwie przegrywali 5:98, na drugiej prowadzili wprawdzie 16;15, ale było to ostatnie prowadzenie gospodarzy w tej partii. Udało się im jeszcze wyciągnąć na 23:23, ale nie zdołali przejąć inicjatywy i po autowej zagrywce Urbanowicza oraz ataku Szaniawskiego musieli pogodzić się z przegraną 23:25.

Set czwarty miał przebieg podobny do drugiego. Zaczęło się od 4:0 dla Ślepska, na pierwszej przerwie było 8:5, i chociaż goście wykorzystali chwilę przestoju w grze gospodarzy i doprowadzili do remisu 9:9, to na drugą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Ślepska 16:11. Już do końca tego seta, a zatem i meczu  suwalczanie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a trener Skoryy dawał pograć wszystkim zawodnikom z meczowej dwunastki. Ostanie dwa punkty zagrywką zdobył Witalii Szczytkov. Set 25:18, mecz 3:1 dla Ślepska.

MVP meczu wybrany został środkowy Łukasz Rudzewicz.

W piątek wczesnym rankiem siatkarze Ślepska ruszają w podróż do Szczecina, gdzie w sobotę o godz. 18.00 rozpoczną mecz z Espadonem.

- Najważniejsze są trzy punkty, ale szkoda tego straconego seta – mówi Paweł Pietkiewicz, były zawodnik ostrołęckiego klubu, dziś przyjmujący Ślepska. Czasami tak jednak bywa, ze przy prowadzeniu 2:0 przychodzi chwila rozprężenia, zadyszki albo spokoju, że nic złego stać się nie może i przegrywa się trzeciego seta. Nie róbmy z tego tragedii, bo w końcówce liczyć się będą punkty, a sety w drugiej kolejności. Ostrołęka to już nie ten klub. Z moich czasów zostali Dominik Zalewski, trener Dudziec i prezes Nowaczyk. Tak jak mówiłem przed meczem, rywale zagrali ambitnie, a w trzecim secie wykorzystali rozluźnienie w naszych szeregach. Jednak niczym nas nie zaskoczyli. Trochę mi szkoda, że nie pograłem w tym meczu tyle, ile bym chciał, ale dopiero dochodzę do siebie po urazie i każda minuta spędzona na parkiecie teraz, będzie owocowała jak wrócę do pełni sił.

MKS Ślepsk Suwałki - Energa Omis Ostrołęka  3:1 (25:22, 25:17, 23:25, 25:18)

Ślepsk: Urbanowicz, Zapłacki, Gonciarz, Hunek, Rudzewicz, Winnik  - Andrzejewski (libero) oraz Lewiński, Mendak, Pietkiewicz, Wasilewski