05.09.2015

Zwycięstwo i porażka Ślepska we Lwowie

W piątek, w pierwszym dniu rozgrywanego we Lwowie międzynarodowego turnieju „Kubok Lwa” dwa mecze rozegrali siatkarze Ślepska. W pierwszym pokonali 3:0 Camper Wyszków, w drugim przegrali 1:2 z rumuńską drużyną Pyatranyamts. Były to dwa różne mecze, ale też w obu trener Skoryy wystawił inne składy.

W spotkaniu z Camperem wszyscy zagrali dobry, a w przypadku Kuby Urbanowicza, można stwierdzić, że nawet bardzo dobry mecz. Suwalcznie dużo grali środkiem, atakowali z drugiej linii, pewnie i skutecznie bronili. Zdarzały się im przestoje, ale szybko wracali do gry. W końcówce trzeciego seta, przy stanie 18:18, za Kacpra Gonciarza na zagrywkę wszedł nowy nabytek Ślepska, rozgrywający, Ukrainiec Vitalij Szczitkov, który do ekipy dołączył dopiero we Lwowie. I to właśnie on popisał się kapitalną serią zagrywek, którą zakończył wraz z końcem seta i meczu.

Spotkanie z Rumunami miało już zupełnie inny przebieg. Pierwszy set wyraźnie przegrany, drugi wygrany, a trzeci przegrany na przewagi, przy dużej ilości błędów z obu stron. W zasadzie wszyscy zawodnicy Ślepska zagrali co najwyżej poprawnie, ale ich rywale byli o te dwie piłki skuteczniejsi.

W obu meczach nasi zawodnicy mieli sporo pretensji do sędziów. I to, tak przynajmniej wynikało z telewizyjnego przekazu, pretensji w pełni uzasadnionych, bo były to decyzje krzywdzące Ślepsk.