21.10.2014

Medale suwalczan w zapasach i sumo

W miniony weekend rozegrano mistrzostwa makroregionu w zapasach w stylu wolnym młodziczek i młodzików oraz w sumo. Dobrze spisali się reprezentanci LMUKS Olimpik Suwałki, którzy wywalczyli w sumie pięć medali (1 złoty, po 2 srebrne i brązowe).

W Borkowicach (mazowieckie) gdzie rywalizowali zapaśnicy, srebro w kat. 34 kg wywalczyła Natalia Maciejunas, a brąz w kat. 57 kg Sylwia Berus. W rywalizacji chłopców w kat. do 47 kg. 5 miejsce zajął Łukasz Dąbrowski.

O medale w sumo rywalizowano w Falenicy (mazowieckie). Tu na najwyższym stopniu podium w kat. 34-50 kg stanął Łukasz Dąbrowski, a brąz w kat. do 55 kg. wywalczył Wiktor Makarewicz. Natomiast w rywalizacji dziewcząt srebrny medal w kat. 35 kg wywalczyła Natalia Maciejunas.
Suwalczanie zdobyli 6. pkt. w zapasach i 10 w sumo do rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W piątek i sobotę w Żorach rozegrane zostaną zawody Pucharu Polski w zapasach kobiet, z których trzy najlepsze zawodniczki w każdej kategorii wagowej uzyskają kwalifikacje do kadry narodowej na rok 2015. W zawodach wystartują Sylwia Berus, Magda Szeszko, Żaneta Wasilewska i wracająca po kontuzji Małgorzata Grygo.  Trenerem MLUKS Olimpik jest Andrzej Koncewicz.