21.09.2018

Memoriał J. Gajewskiego. W meczu PlusLigowców Chemik lepszy od AZS [zdjęcia]

W meczu otwarcia Memoriału Józefa Gajewskiego brązowi medaliści PlusLigi z poprzedniego sezonu AZS Olsztyn przegrali z 13. zespołem sezonu 2017/18 Chemikiem Bydgoszcz 1:3. W zespole z Olsztyna w IV secie na parkiecie pojawił się Jakub Urbanowicz, a w Chemiku w secie III Jan Lesiuk (obaj grali w Ślepsku).

Pierwszy set od pierwszej do ostatniej piłki pod dyktando akademików z Olsztyna, którzy wygrali partię 25:14, a decydujący punkt zagrywką w libero zdobył pozyskany z GKS Katowice  Serhij Kapelus.

W secie drugim wyrównana walka trwała tylko do stanu 7:7 przy którym przewagę zaczęli zdobywać i powiększać siatkarze z Bydgoszczy. Ostatecznie set 25:19 dla Chemika.

W secie trzecim olsztynianie gonili wynik i dogonili wyciągając ze stanu 18:21 na 21:21. Wówczas o czas poprosił prowadzący bydgoszczan Jakub Bednaruk. Rozmowa pomogła i przy prowadzeniu Chemika 22:21 na boisko wszedł były przyjmujący Ślepska Jan Lesiuk. To właśnie „Leo”, obijając blok rywali, zdobył punkt dający prowadzenie jego drużynie 24:23, a po chwili on i koledzy cieszyli się z 25 punktu i prowadzenia w meczu 2:1.

W secie czwartym prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Przy stanie 13:10 dla Chemika szkoleniowiec olsztynian Włoch Roberto Santani zdecydował się wprowadzić na boisko Jakuba Urbanowicza, byłego zawodnika Ślepska. Pomogło, ale nie na długo. AZS nie tylko odrobił straty, ale objął prowadzenie 17:16, 19:18, 20:19 i ... się zaciął. Chemik zdobył cztery punkty z rzędu i to on prowadził już 23:20. Zryw akademików dał im dwa punkty i przy stanie 23:20 dla bydgoszczan o czas poprosił trener Bednaruk. Po wznowieniu ponownie dał znać o sobie Lesiuk, który, atakiem po skosie, zdobył punkt na 24:23 dla Chemika, a po następnej akcji wraz z kolegami cieszył się ze zwycięstwa w secie 25:23 i w meczu 3:1.