02.08.2019

Recman Cup. Dużo tenisa i dobrej zabawy

W tę sobotę i niedzielę, 3 i 4 sierpnia na kortach OSiR przy Wojska Polskiego 17 przeprowadzony zostanie największy turniej tenisowy dla amatorów w północno-wschodniej Polsce – Recman Cup, któremu towarzyszyć będzie wiele atrakcji dla całych rodzin.

Organizatorzy zapraszają na tereny przy stadionie lekkoatletycznym suwalczan i turystów. Kazdy powinien znależć tam coś dla siebie.

Pula nagrod w samym turnieju siega 10 tys. zł. Wystąpi w nim 62 zawodników z całego kraju - 34 zagra w grze pojedynczej mężczyzn open, 17 w singlu męskim 50+, a w grze mieszanej rywalizować będzie 11 par.

- To juz piąta edycja zawodów, których poziom sportowy rośnie z roku na rok - zachwala Roman Tulwin, prezes firmy Recman, która od ośmiu lat ubiera i wspiera męską reprezentację Polski w tenisie ziemnym. - Ubiegłoroczny zwycięzca suwalskiej imprezy został zawodowym tenisistą i już nie może bronić tytułu.

Roman Tulwin oraz prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, zastępca dyrektora OSiR Grzegorz Krysa i kierownik działu sportu, rekreacji i marketingu OSIR Kamil Klimek opowiadali o sobotnio-niedzielnej imprezie podczas specjalnej konferencji prasowej.

- Recman Cup na stałe wpisuje się w kalendarz naszych działań – mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Turniej  zawsze gromadzi sportowców amatorów, którzy przyjeżdżają do nas z różnych stron naszego kraju. Myślę, że cała ta oprawa zainteresuje ludzi, którzy kochają ten, jak niektórzy mówią, elitarny sport. 

- Przez lata wspieraliśmy różne dyscypliny sportu, w pewnym momencie stwierdziliśmy, że warto skupić się na jednej dyscyplinie, na trochę wyższym  poziomie – mówi Roman Tulwin, prezes marki Recman. –  Dlaczego tenis? Ze względu na pewne wartości, które łączą tenis z naszą marką. Jest to właśnie elegancja i gra fair. Tenis na amatorskim poziomie jest taką dyscypliną, która nie ma sędziów. Zawodnicy sędziują sobie sami – dodaje. 

Grzegorz Krysa, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji zaznacza, że podstawowym zadaniem Ośrodka jest promowanie zdrowego trybu życia, więc z przyjemnością włączył się w organizację turnieju Recman Cup. Wiosną, na kortach, wykonany został odpowiedni drenaż, dzięki któremu, po opadach, nie tworzą się kałuże. Teren jest zatem przygotowany na każdą pogodę. Zamontowane zostały również nowoczesne, wygodne trybunki na 50 miejsc. Z pewnością poprawi to standard odbywających się zawodów. 

Kamil Klimek przedstawił atrakcje jakie towarzyszyć będą turniejowi: ekspozycja ekskluzywnych modeli samochodów marki Mercedes Benz z białostockiego salonu Auto Idea, strefa Food Court oraz serwis kawowy profesjonalnego baristy, strefa Chill na kortach, strefa sportowa – indywidualne konsultacje z trenerem personalnym oraz dietetykiem, strefa relaksu i masażu, strefa dla najmłodszych z dmuchanym placem zabaw oraz animatorami oraz konkursy – niespodzianki dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Każdy chętny będzie mógł także zagrać w street tenis.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Sandecja Nowy Sącz

14.07.2020
17:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.04% 4.4229 4.5123
USD 0.21% 3.9117 3.9907
GBP 0.03% 4.9429 5.0427
CHF 0.02% 4.1610 4.2450
14.07.2020

Doradca Klienta

14.07.2020

Usługi budowlane

13.07.2020

Działka ROD

Dodaj nowe ogoszenie