29.09.2013

Trofea kolarzy w maratońskim debiucie

Dziesięć medali w klasyfikacji indywidualnej i dwa w drużynowej zdobyli zawodnicy Klubu Rowerowego MTB Suwałki w debiutanckim starcie w cyklu Maratonów Kresowych. Rozpoczęta w maju rywalizacja obejmowała 14 imprez i zakończyła się w minioną sobotę maratonem „Nad Bugiem” w Mielniku.
W ciągu całego sezonu w zawodach rozegranych we wschodniej Polsce i na Białorusi uczestniczyło w sumie ponad 1500 osób.

W klasyfikacji generalnej uwzględnionych zostało  osiem najlepszych startów każdej z nich. Spośród suwalczan na najwyższym stopniu podium stanęli Michał Tasior, triumfator minimaratonu w kategorii Dzieci oraz Eryk Kodew, zwycięzca kategorii Junior w półmaratonie. Tuż za podium wśród juniorów stanęli Krzysztof Żebrowski i Przemysław Grabowski.

Właśnie w półmaratonie MTB Suwałki do końca zażarcie walczył o prymat drużynowy. Nasza amatorska ekipa na samym finiszu dała się wyprzedzić zespołowi UKS Wygoda Białystok, w którym występują licencjonowani, odnoszący ogólnopolskie sukcesy kolarze. Na wysokie miejsce w drużynie zapracowała liczna grupa suwalczan. Drugie lokaty w swoich kategoriach w półmaratonie zajęli Iwona Tasior (Kobiety Fit) i Dariusz Kin (MK Weteran), a trzecie – Anna Taraszkiewicz (Kobiety Super Fit), Zuzanna Andruczyk (Kobiety Junior), Paweł Grzyb (Elita), Dariusz Tasior (Master), Eugeniusz Wawrzyn (MK Weteran) oraz Sylwester Szymański (Super Master). W tej ostatniej kategorii siódmy był Krzysztof Stankiewicz, tuż zanim sklasyfikowany został Andrzej Bąkała, 11. był prezes suwalskiego klubu Stanisław Kamiński, a 15. Janusz Taraszkiewicz.

Kto wie, jak zakończyłaby się drużynowa rywalizacja, gdyby wszyscy nasi zawodnicy mogli wziąć udział w wymaganej liczbie wyścigów. Startująca w kategorii Kobiety Sport Barbara Paszowska wygrała dwa półmaratony, a w kolejnym była druga.

Brawa za hart ducha i przygotowanie fizyczne należą się Tadeuszowi Hrynaszkiewiczowi, jedynemu z suwalczan regularnie startującemu na najdłuższym dystansie. W sumie przejechał on pół tysiąca kilometrów i klasyfikacji generalnej maratonu w kategorii Super Master uplasował się na piątej pozycji. Na specjalne wyróżnienie zasłużył najstarszy uczestnik tegorocznego cyklu Maratonów Kresowych, 70-letni Jerzy Broc, zdobywca ósmej lokaty w półmaratonie w kategorii MK Weteran.

Dużą radość sprawiło trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej minimaratonu. Zapaleńcy, którzy przed niespełna rokiem powołali do życia MTB Suwałki wierzą, że po takich sukcesach łatwiej im będzie o sponsorów, o finansowe wsparcie. Stworzyli solidne fundamenty, a teraz potrzebują pomocy, by zbudować prężnie działający klub, szkolący młodych adeptów kolarstwa.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.09.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.21% 4.4911 4.5819
USD 0.53% 4.1275 4.2109
GBP 0.72% 5.1152 5.2186
CHF 0.46% 4.2544 4.3404
09.04.2020

Toyota Yaris

Dodaj nowe ogoszenie