07.09.2014

Zwycięstwo Gieretu, porażki Pomorzanki i Polonii

W czwartej kolejce gr. II klasy okręgowej seniorów, z trzech drużyn z północnej części województwa, wygrał tylko Gieret Giby. Niespodziewanie przegrała, i to u siebie, Pomorzanka Sejny. Niestety, czwarty raz ze spuszczonymi głowami z boiska schodzili piłkarze Polonii Raczki.

Wyniki 4. kolejki
Gieret Giby - Supraślanka Supraśl 4:1
Gole: Olkowski 14, Kunicki 26, Sadło 34, Tarlecki 66 - 88
Gieret: Śliwiński – Czokajło, Sadło, Bliniewski, Karaszewski, Olkowski (69. Pieślak), Dorochowicz, Kubas, Żybura, Tarlecki, Kunicki
Różnica klas dzieląca zespoły była widoczna od początku, a trzy gole najmniejszy wymiar kary jaki spotkał Supraślankę. Na początku II połowy poważnej kontuzji doznał Dorochowicz i musiał opuścić boisko. Z braku młodzieżowców Gieret musiał grać w 10. i mecz bardziej się wyrównał. Gospodarze strzelili jeszcze jednego gola, a goście w końcówce zmniejszyli rozmiary przegranej. Wcześniej kontuzjowany został Żybura, ale dotrwał na boisku do końca meczu. Kontuzja Dorochowicza wydaje się na tyle poważna, że będzie musiał pauzować. Być może uda się postawić na nogi Żyburę. Trzeci z młodzieżowców „odpoczywa” za czerwoną kartkę, a  czwarty  nie wrócił jeszcze z zagranicy. Przed trenerem Michałem Pieślakiem problem – pilnie musi znaleźć młodzieżowca.

Pomorzanka Sejny - Piast Białystok 1:3
Gole: Dochód 80 – 27, 45 i 73
Pomorzanka: Twarowski – Zawadzki, Ejdulis, Daniel Miszkiel, Kalisz, Anuszkiewicz (65. Luto), Leszczyński, Łukasz Balewicz (75. Modzelewski), Kowalewski (75. Patryk Miszkiel), Łejmel
- To było dobre widowisko piłkarskie. W pierwszej połowie Pomorzanka miała dwie setki, ale ich nie wykorzystała. Zemściło się i po błędach straciła dwa gole. Po zmianie stron podopieczni Wojciecha Milewskiego postawili wszystko na jedną kartę. Po stałym fragmencie na straciliśmy 0:3. Zaatakowaliśmy ale wystarczyło tylko na honorowego gola zdobytego z rzutu wolnego. Piats przy tym potencjale jest jednym z kandydtaów do awansu do IV ig. Ale to dopieor pcozątek i my też nie zmaierzamy rezygniwoać ze zwycięstw.
Sudovia Szudziałowo - Polonia Raczki 3:0
Konar-Kora Korycin - Pogranicze Kuźnica 1:1
Victoria Jedwabne - Jasion Jasionówka  3:0
Biebrza Goniądz - Orzeł Kolno 2:3
Urząd Miejski Krynki - KS Studzianki  6:1