31.08.2017

13 medali młodych lekkoatletów Hańczy

Udany występ na rozegranych na stadionie MOSiR w Olecku Mistrzostwach Województwa Podlaskiego U16 w Lekkiej Atletyce zaliczyli zawodnicy suwalskiej Hańczy, którzy aż 13 razy stawali na podium, w tym cztery złote. Na uwagę zasługuje powrót, po 16 miesiącach leczenia kontuzji, na rzutnię oszczepem utalentowanej Agaty Andryszczyk.

Dwa złote medale w biegach przez płotki wywalczył Kornel Rybacki, który przebiegł 110 m w 16.99 sek. i 2—m 2 29.29 sek. Mistrzyniami województwa zostały też wspomniana Agata Andryszcyzk w rzucie oszczepem (37,77) i Natalia Sak w skoku w dal (4,76). Natalka do swojej kolekcji dorzuciła też srebro w biegu na 100 m (13.41).

Wicemistrzowskie tytuły zdobyli także: Emilia Michałowska – wzwyż (155 cm),  Gabriela Staniewicz – 300 m (45.35 sek), Kamil Brankiewicz – kula (12,64 m) i dysk ( 43.40 m), Daria Bobrowska – kula (9.70 m) i oszczep (32.39 m).

Na najniższym stopniu podium stawali: Zuzanna Strzyżewska – 80 m ppł. (13.22 sek.), Patryk Makowski – 300 m (40.70 sek.).

Następnym startem naszych zawodników będą Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16, zaplanowane na 9 września w Białymstoku.