15.05.2023

A klasa. Pierwsza porażka Polonii Raczki, Verta Suwałki nie dała rady Warmii II, przegrał też Grab

Smutny to był weekend dla drużyn z naszego regionu występujących w I grupie A klasy. Wszystkie trzy poniosły porażki.

Szansę na samodzielne prowadzenie w tabeli zmarnowała Polonia Raczki, która w swoim 13. meczu po raz pierwszy w sezonie straciła komplet punktów. Drużyna Jarosława Michałowskiego dala się zaskoczyć na samym początku oraz zaraz po przerwie i na wyjeździe uległa Jastrzębiowi Knyszyn 1:4.

Na 5. miejsce spadła Verta Suwałki, która na bocznym boisku stadionu przy ul. Zarzecze uległa rezerwom Warmii Grajewo 2:5. Klasycznego hat-tricka ustrzelił do przerwy piłkarz gości Łukasz Witkowski. Kontaktowego gola na 2:3  zdobyl w 51 minucie Radek Dorochowicz, ale zespół z Grajewa odpowiedział kolejnymi dwiema bramkami.

Na boisku gminnym w Biernatkach, gdzie swoje mecze rozgrywa Grab Janówka, goście z Jasionówki zdobyli pierwszą bramkę tuż przed przerwą, a w drugiej połowie wyszli na prowadzenie 3:0. Drużyna Zdzisława Chmielewskiego zdołała strzelić tylko honorowego gola, którego w samej końcówce zdobył Adrian Karbowski i pozostaje na ostatniej pozycji w tabeli.

Jastrząb Knyszyn – Polonia Raczki 4 : 1 (2:1)

Bramki: 1:0 – Mateusz Cybulko 3, 1:1 – Michał Naruszewicz 15, 2:1 – Adam Orłowski 32, 3:1 – Adam Orłowski 47, 4:1 – Mateusz Cybulko 76

Sparta: Piotr Kareło – Mateusz Burzycki, Kacper Galicki, Sebastian Jankowski (80. Fabian Stankiewicz), Adam Kosak (65. Marcin Sadowski), Bartosz Pieńkowski (65. Kuba Borkowski, Jan Naruszewicz, Marek Stankiewicz, Filip Szyłak, Michal Gieniul, Michał Naruszewicz (80. Radosław Truchan).

Verta Suwałki – Warmia II Grajewo 2 : 5 (1:3)

Bramki: 0:1 – Łukasz Witkowski 15, 0:2 – Łukasz Witkowski 24, 1:2 – Daniel Kukowski 31, 1:3 – Łukasz Witkowski, 2:3 – Radek Dorochowicz 51, 2:4 – Adam Dobrydnio 63, 2:5 – Jakub Domitrz 90+2

Verta: Wawrzyn Ołdyński – Igor Bobrowski, Radek Dorochowicz, Michał Galiński, Wojciech Jackiewicz, Michał Saczewski (29. Jan Sochacki, 65. Sławomir Bogdanowicz), Piotr Mierzejewski, Marcin Nowak, Dominik Sosnowski, Tomasz Wasiulewski, Daniel Kukowski.

Grab Janówka – Jasion Jasionówka 1 : 3 (0:1)

Bramki: 0:1 – Tomasz Skutnik 44, 0:2 – Michal Żelazowski 56, 0:3 – Przemysław Jaromiński 83, 1:3 – Adrian Karbowski 89.

Grab: Michał Chmielewski – Adam Borkowski, Paweł Chmielewski, Damian Harasim (72. Zdzisław Chmielewski), Adrian Karbowski, Krzysztof, Marcin Kotarski, Szymon Palczewski, Mateusz Pietruliński (55. Maciej Wysocki), Miłosz Trocki (72. Zbigniew Drejer), Mateusz Wielgat.

Promień II Mońki - Sudovia Szudziałowo 7 : 0

Pauza: Biebrza Goniądz, Wissa II Szczuczyn