26.10.2015

Augustowscy golfiści zakończyli sezon

W niedzielę na polu golfowym JW. w Grabowie, z udziałem 18 zawodników, w tym dwóch juniorów, został rozegrany ostatni w tym roku oficjalny turniej zorganizowany przez Augustowski Klub Golfa. Był to turniej o „Puchar Zakończenia Sezonu”. Jak na końcówkę października pogoda golfistom dopisała (słońce, lekki wiatr, +11 stop. C).

Niedzielny turniej został rozegrany w formacie stroke play netto, co oznacza, że wyniki graczy (ilości uderzeń podczas całej rundy) zostały skorygowane o współczynnik umiejętności tzw. handicap pola w Grabowie. Współczynnik ten umożliwia graczom o różnych umiejętnościach efektywną walkę o trofea turniejowe.

Oto rezultaty turnieju (w nawiasie wynik netto / ilość uderzeń).

W kategorii juniorów zwyciężył Kamil Galicki (47,79 / 79) przed Pawłem Sikorą (53,32 / 74).

W kategorii pań zwyciężyła Anna Palczewska (47,04 / 64) przed Barbarą Kielich (50,85 / 64) i Marianną Wiszniewską (55,68 / 64).

W kategorii panów tryumfował Robert Sobolewski (45,18 / 75), na drugim miejscu Andrzej Sawicki (46,91 / 60) a trzeci był Jan Waldemar Sikora (47,23 / 80).

Należy dodać, że najlepszy rezultat brutto zawodów, 57 uderzeń, osiągnął Waldemar Dzierżyński.

Trzy tygodnie wcześniej zakończył się cykl turniejowy Grand Prix Augustowskiego Klubu Golfa. Rezultaty tego prestiżowego cyklu dziesięciu turniejów, obejmującego cały sezon, zostaną ogłoszone podczas augustowskiego balu sportu planowanego na drugą sobotę stycznia 2016.

Ostatni oficjalny turniej nie oznacza, że pole golfowe w Grabowie opustoszeje całkowicie aż do wiosny. Jeśli tylko dopisze pogoda, to pasjonaci golfa będą się spotykać na polu w każdej wolnej chwili bez względu na to czy będzie to listopad czy styczeń.