28.04.2013

Badminton. 2 x złoto, 2 x srebro i pech Moniki

Dwa złote i dwa srebrne medale wywalczyli zawodnicy SKB Litpol-Malow Suwałki na zakończonych dziś w Białymstoku 49. Indywidualnych Mistrzostwach Polski seniorów w badmintonie. Pech Moniki Bieńkowskiej sprawił, że suwalczanie stracili szanse na kolejne dwa złote krążki w grze mieszanej i deblu kobiet.

Za to pierwszy w historii suwalskiego klubu złoty medal i tytuł mistrzyni Polski w singlu wywalczyła Kamila Augustyn (13 złoto w karierze) pokonując w finale Annę Narel (Hubal) 21:19, 21:18.

W deblu mężczyzn Michał Łogosz i Adam Cwalina pewnie wygrali 2:0 (21:14, 21:12) z parą Wojciech Szkudlarczyk/Przemysław Wacha (Technik Głubczyce).

W trzecim secie inaugurującej finały gry mieszanej, w której partnerem Moniki był Michał Łogosz, Monika doznała kontuzji, musiała opuścić kort i w ten sposób suwalski mikst zdobył "tylko" srebrne medale i tytuł wicemistrzów Polski. Złoto dla pary z Głubczyc Wojciech Szkudlarczyk/Agnieszka Wojtkowska.

To nie koniec pecha spowodowanego kontuzją Bieńkowskiej. Finałowy mecz walkowerem musiał oddać też suwalski debel Bieńkowska/Kamila Augustyn. I w tej grze mamy zatem srebro, chociaż były szanse na złoto, które zdobyły siostry Agnieszka  Aneta Wojtkowskie (Technik).

W finale singla mężczyzn Przemysław Wacha (Technik Głubczyce) po zaciętym meczu pokonał 2:0 (25;23, 23:21) Michała Rogalskiego (Hubal Białystok).