20.05.2024

Badminton. Amatorzy z Polski i Litwy już po raz ósmy rywalizowali w Suwałkach [zdjęcia]

VIII Międzynarodowy Turniej Badmintona "Pogranicze 2024" im. Piotra Ołowia w Suwałkach zgromadził 89 zawodników z Litwy i Polski, którzy zaprezentowali wysoki poziom sportowej rywalizacji.

Zawodnicy z Litwy, szczególnie z Kowna i Wilna, wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami, zdobywając dziewięć medali.

Organizatorzy turnieju, badmintoniści-amatorzy ze stowarzyszenia "Aktywni Suwalczanie", również mieli powody do dumy, zdobywając sześć medali.

Sędzia główny turnieju, Joanna Mądry, zapewniła sprawiedliwe i profesjonalne prowadzenie zawodów.

Uczestnicy turnieju już obiecali, że za rok ponownie staną do rywalizacji, co zapowiada kolejną emocjonującą edycję tego międzynarodowego wydarzenia.

Organizatorzy dziękują za wsparcie: UM Suwałki, PEC Suwałki, PWiK Suwałki, Hotel LOFT 1898, SAN STUDIO, ELEKTROMIL, BROWAR PÓŁNOCNY, BETONEX, Marek Molęda, Mona Kontra, e-zeko.pl, AU OMEGA, NIEBYWALE SUWALKI, SUWALKI24.pl, TELEWIZJA INTERNETOWA tvs.24.pl

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

MS - Radosny Amator

1. Szymon Liszewski

2. Dariusz Łukaszewicz

3. Czarek Ołów

4. Jaś Apanasiuk (Olsztyn)

WS Radosny Badminton

1. Aleksandra Bobrowicz (Suwałki)

2. Katarzyna Grodzka (Białystok)

MS A

1. Maksim Ovchinnikov (SKB Suwałki)

2. Rafał Lewczyk (Giżycko)

3. Fabian Maleszewski (Ruciane-Nida)

4. Michał Falkowski - Białystok

MS B

1. Marek Molęda (Aktywni Suwalczanie - Suwałki)

2. Piotr Kupich (Aktywni Suwalczanie - Suwałki)

3. Paweł Ferschke (Jeziorany)

4. Zbyszek Suwała (Radom)

MS 50+

1. Grzegorz Wasyluk (Bartoszyce)

2. Mirosław Steć (Warszawa)

3. Zbigniew Adamski (Białystok)

MD A

1. Karolina Kosińska/Krystyna Polakowska (Olsztyn)

2. Mantas Palubinskas/Povilas Palubinskas (Litwa, Kowno)

3. Dawid Ołów/Tomasz Perkowski (Aktywni Suwalczanie - Suwałki)

4. Tomasz Kamiński/Marek Molęda (Aktywni Suwalczanie - Suwałki)

MD B

1. Andrzej Mackiewicz/Andrzej (Junior) Mackiewicz (Litwa, Wilno)

2. Tomasz Grosz/Piotr Kupich (Aktywni Suwalczanie)

3. Paweł Ferschke/Grzegorz Wasyluk (Jeziorany, Bartoszyce)

4. Damian Konikowski/Zbyszek Suwała (Poznań, Radom)

WD A

1. Aurelija Ramaneckaite/Jelena Ramaneckiene (Litwa, Wilno)

2. Karolina Bagdonaite/Roberta Palubinskiene (Litwa, Kowno)

3. Iwona Górska/Katarzyna Piotrowska (Warszawa)

4. Edyta Dobies/ Milena Jachimowicz (Olsztyn)

WD B

1. Inga Dąbrowska/Joanna Gabruś (Aktywni Suwalczanie - Suwałki)

2. Małgorzata Krysiak/Marta Romanowska (Aktywni Suwalczanie - Suwałki)

3. Maja Ożubko/Aleksandra Rączkiewicz (Olsztyn)

4. Aleksandra Bobrowicz/Justyna Olejnik (Suwałki)

WD C

1. Laura Daunyte/Jolanta Moliene (Litwa, Kowno)

2. Beata Karwel/Magdalena Nikiel-Tucholska ((Aktywni Suwalczanie - Suwałki/Warszawa)

3. Patrycja Gzyra/ Marlena Maciejewska (Ząbki/Olsztn)

4. Małgorzata Ołów/Weronika Łopaciuk (Aktywni Suwalczanie - Suwałki)

XD A

1. Andrzej Mackiewicz/Jelena Ramaneckiene (Litwa, Wilno)

2. Mantas Palubinskas/Roberta Palubinskiene (Litwa, Kowno)

3. Maksim Ovchinnikov/Natalia Lenczewska. (SKB Suwałki)

4. Povilas Palubinskas/Karolina Bagdonaite (Litwa, Kowno)

XD B

1. Dawid Maron/Patrycja Gzyra (Ząbki)

2. Dawid Ołów/Małgorzata Ołów (Aktywni Suwalczanie - Suwałki)

3. Mariusz Wojciechowski/Aleksandra Rączkiewicz (Olsztyn)

4. Rafał Gajdzik/Katarzyna Piotrowska (Warszawa)

XD C

1. Tomas Grigas/Jolanta Moliene (Litwa, Wilno)

2. Molis Nerijus/Laura Daunyte (Litwa, Wilno)

3. Rimas Lavrukaitis/Jurgita Vaskelyte (Litwa, Kowno)

4. Wojciech Gałkowski/Beata Karwel (Aktywni Suwalczanie, Suwałki)

Fot. Bogdan Pieklik

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.22.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie