24.03.2013

Badminton. Cwalina i Wacha wygrywają Polish Open 2013

W Warszawie zakończył się badmintonowy turniej Yonex Polish Open 2013. Reprezentanci Polski zdobyli w nim cztery medale: dwa złote, po jednym srebrnym i brązowym.

W finale gry podwójnej mężczyzn Adam Cwalina (SKB Liptol-Malow Suwałki)/Przemysław Wacha (3, Technik Głubczyce) pokonali Yuya Komatsuzaki/Hiroki Takeuchi (JPN) 21-19 22-24 21-17.

I set:  Polacy prowadzili, rywale doganiali aż do stanu 12:12. Nasi odskoczyli na 14:12, a po chwili na 16:13 i kontrolując grę wygrali seta 21:19.
II set: Prowadzenie jednym punktem zmieniało się do 10:10, kiedy Polacy odskoczyli na 12:10. Biało-czerwoni prowadzili jeszcze 19:18, ale wówczas dwie lotki z rzędu dla Japończyków i ich prowadzenie 20:19. Nasi obronili dwie lotki meczowe (22:22), ale końcówka należała już do rywali, którzy wygrali seta 24:22.
III set: w zasadzie bez historii. Od 3:3 rządziła para suwalsko-głubczycka, która prowadziła 6:3, 13:6, 17:9, 19:14 aby skończyć seta wynikiem 21:17.

Na najwyższym, stopniu podium, oprócz wspomnianego debla Cwalina/Wacha, stanęła mieszana para Hubala (niegdyś SKB Litpol-Malow) Robert Mateusiak/Nadzieżda Zięba. Srebro w mikście wywalczyła para Technika W. Szkudlarczyk/Agnieszka Wojtkowska, a brąz w grze podwójnej pań suwalsko-głubczycka para Kamila Augustyn/A. Wojtkowska.

W ćwierćfinale gry podwójnej odpadła para Łukasz Moreń(SKB Litpol-Malow)/ Wojciech Szkudlarczyk, a w I rundzie debel Mateusz Dubowski (Hubal)/Maciej Poulakowski (SKB Litpol-Malow). Maciek wystąpił też w kwalifikacjach singla, ale przegrał już pierwszy mecz.

Pozostali zwycięzcy: gra pojedyncza mężczyzn: Vladimir Malkov (Rosja); gra pojedyncza kobiet:  Shizuka Uchida (JPN); debel kobiet: Eto Rie/Yu Wakita (3, JPN).