18.03.2024

Badminton. Dziewięć medali Polaków, a w tym trzy suwalczanek, w turnieju Polish U17 International

W przeprowadzonym w hali Suwałki Arena turnieju Malow Yonex Polish U17 International młodzi reprezentanci Polski zagrali w czterech finałach. Łącznie zdobyli 9 medali - 2 złote, 2 srebrne i 5 brązowych!

W reprezentacji naszego kraju wystąpiły dwie zawodniczki Suwalskiego Klubu Badmintona – Aleksandra Wilczewska i Aleksandra Wasilewska. Obie podopieczne trenera Jerzego Dołhana stanęły na podium, jedna z nich nawet dwukrotnie.

Aleksandra Wilczewska zdobyła srebrny medal w deblu w parze z Kają Ziółkowską oraz brązowy w mikście w duecie z Pawłem Kiszczykiem.

Aleksandra Wasilewska natomiast wywalczyła brąz w deblu, w którym wystąpiła z Olga Szwarnowiecką.

Najlepiej z Biało-Czerwonych wypadła Kaja Ziółkowska, dla której srebro w parze z Aleksandra Wilczewską było dodatkiem do dwóch złotych medali – w singlu oraz w grze mieszanej, w której jej partnerem był Vladyslav Kunin z Ukrainy.

Drugi zloty medal dla Polski zdobyli w deblu Paweł Kiszczyk i Damian Perkowski.

Turniej Polish U17 International już po raz drugi został rozegrany w ramach Malow Yonex Festiwalu Badmintona. W drugiej suwalskiej hali – OSiR przy Wojska Polskiego odbywała się miedzynarodowa rywalizacja dziewcząt i chłopców do lat 15, 13, 11 i 9.

Finały Malow Yonex Polish U17 International

Gra mieszana
VLADYSLAV KUNIN (Ukraina) / KAJA ZIÓŁKOWSKA – JAMES SONG / SOFIE CHONG (Anglia) 9-21, 23-21, 21-18

Gra podwójna mężczyzn
PAWEŁ KISZCZYK / DAMIAN PERKOWSKI – ROKAS LESINSKAS / NOJUS TENIKAITIS (Litwa) 19-21, 18-21

Gra podwójna kobiet
JORE KAVALIAUSKAITE / JORUNE SALNAITE (Litwa) – ALEKSANDRA WILCZEWSKA / KAJA ZIÓŁKOWSKA 22-20, 21-14