20.11.2020

Badminton. W II kolejce ekstraligi SKB Litpol-Malow faworytem w Poznaniu

W ten weekend w II kolejce LOTTO Ekstraligi Badmintona broniący tytułu Drużynowego Mistrza Polski badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki zagrają w Poznaniu, a ich rywalami będą: CT Arena Hawel Academy (6 po I rundzie), Sportowa Politechnika Gdańsk (lider po I rundzie) i Badminton School Gdynia (beniaminek, 9 po I rundzie). Faworytami są broniący mistrzostwa Polski suwalczanie. Przypomnijmy, że w I rundzie w Łodzi pokonaliśmy Plesbad Pszczyna 7:0, KU AZS UM Łódź 4:3.

- Do Poznania jedziemy w krajowym składzie: Kamila Augustyn, Anastasija Khomich, Karolina Szubert, Ulyana Volskaya, Łukasz Moreń, Michał Łogosz, Michał Sobolewski, Mateusz Świerczyński – mówi Jerzy Dołhan, trener SKB Litpol-Malow. – Teoretycznie najtrudniejszym rywalem będzie ekipa CT Arena Hawel Academy, z nieznaną nam nową twarzą Ukrainką Maryną Ilynską, ale oba pozostałe zespoły z Wybrzeża mają w składach znanych już dobrych zawodników i zawodniczki, o czym świadczą między innymi ich wyniki z pierwszej rundy, po której liderem jest Sportowa Politechnika Gdańsk ze znaną mam Magdą Witek. Beniaminek ekstraligi Badminton School Gdynia ma w składzie Rosjankę i Bułgarkę, ale też znaną z występów w SKB Marię Taraszkiewicz. Na pewno żaden mecz nie będzie spacerkiem, ale naszym celem jest wygranie wszystkich trzech spotkań.

Życzymy powodzenia!!!

Program turnieju (sobota, 21.11.):

Poznań:

Godz. 10:00 - CT Arena Hawel Academy - Badminton School Gdynia i SKB Litpol-Malow Suwałki - Sportowa Politechnika Gdańsk

g. 13:00 - CT Arena Hawel Academy - Sportowa Politechnika Gdańsk i SKB Litpol-Malow Suwałki - Badminton School Gdynia

g. 17:00 SKB Litpol-Malow Suwałki - CT Arena Hawel Academy i Sportowa Politechnika Gdańsk - Badminton School Gdynia

 

Białystok:

9:00 UKS Hubal Białystok - Unia Bieruń i OSSM-SMS Białystok - UKS Plesbad Pszczyna

13:00 UKS Hubal Białystok - OSSM-SMS Białystok i UKS Plesbad Pszczyna - Unia Bieruń

17:00 UKS Hubal Białystok - UKS Plesbad Pszczyna i OSSM-SMS Białystok - Unia Bieruń

Warszawa:

10:00 ABRM Warszawa - MKS Spartakus Niepołomice i KU AZS UM Łódź - AZS AGH Kraków

16:00 ABRM Warszawa - KU AZS UM Łódź i KU AZS UM Łódź - MKS Spartakus Niepołomice

Drużyny do rozgrywek zgłosiły następujacych zawodników:

SKB Litpol-Malow Suwałki (mistrz): Kamila Augustyn, Monika Bieńkowska, Anastasija Khomich, Aleksandra Goszczyńska, Karolina Szubert, Maria Ulitina (Dania), Ulyana Volskaya, Michał Aleksandrowicz, Emil Holst (Dania), Łukasz Moreń, Michał Łogosz, Michał Sobolewski, Mateusz Świerczyński.

CT Arena Hawel Academy (5. m-ce w 2019-20): Rużana Cybulka, Mariola Hawel, Maryna Ilynska (Ukraina), Tereza Kobylakova (Czechy), Łukasz Cimosz, Rafał Hawel, Adrian Jaśkowiak, Maciej Kowalik.

Sportowa Politechnika Gdańsk (10. m-ce w 2019-20): Marcelina Franczuk, Agata John, Emilia Korpus, Aleksandra Paprzycka, Magdalena Witek, Adam Bibik, Bartłomiej Butkus, Jakub Gałązka, Bartosz Grochowski, Rafał Kasprów, Michał Matysiak, Jerzy Szałapski, Michał Suski.

Badminton School Gdynia (beniaminek): Victoria Slobodyanyuk (Rosja), Linda Zetchiri (Bułgaria), Marta Gałkowska, Karolina Sieciechowicz, Agnieszka Szrajda, Maria Taraszkiewicz, Mateusz Dynak, Aleksander Dzwonnik, Antoni Jabłoński, Łukasz Komar, Andrzej Niczyporuk, Krystian Warcholak, Robert Śmierzchalski, Michał Kazimierczak.

Tabela po 1. rundzie:

LP.

Klub

 Punkty

 wygrane

 porażki

   sety

lotki

    1.

 Sportowa Politechnika Gdańsk 

    6

    2

   0

 23:11

 452:403

    2.

  ABRM Warszawa

    6

    2

   0

 21:11

 436:347

    3.

 SKB Litpol-Malow Suwałki

    5

    2

   0

 24:6

 423:289

    4.

 UKS Hubal Białystok

    5

    2

   0

 22:9

 416:360

    5.

 KU AZS UM Łódź

    4

    2

   1

 18:13

 389:359

    6.

 CT Arena Hawel Academy

    4

    2

   1

 16:13

 363:323

    7.

 Unia Bieruń

    3

    2

   1

 19:14

 426:390

    8.

 OSSM-SMS Białystok

    3

    2

   1

 16:15

 386:389

    9.

 Badminton School Gdynia

    0

    0

   2

 11:22

 348:434

  10.

 MKS Spartakus Niepołomice

    0

    0

   2

   7:24

 344:429

  11.

 AZS AGH Kraków

    0

    0

   2 

   8:24

 347:443

  12. 

UKS Plesbad Pszczyna

    0

    0

   2

   3:26

 257:421

W zaplanowanej na 30-31.01.2021 III kolejce, w Suwałkach zagramy z UKS Hubal Białystok i MKS Spartakus Niepołomice.

tm, fot. archiwum suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Lech II Poznań


Wigry Suwałki

28.11.2020
13:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.27.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4282 4.5176
USD 0.00% 3.7429 3.8185
GBP 0.00% 4.9482 5.0482
CHF 0.00% 4.1007 4.1835
27.11.2020

Zatrudnię

Dodaj nowe ogoszenie