21.04.2024

Barkom Każany Lwów - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 i Biało-Niebiescy na 11. miejscu w PlusLidze

Efektownym zwycięstwem zakończyła sezon drużyna Dominika Kwapisiewicza. Po wygranej 3:0 u siebie, także w rewanżu była lepsza w dwumeczu o 11. miejsce z Barkomem Lwów.

Do osiągniecia sukcesu, w Wieluniu  suwalski zespół potrzebował przynajmniej dwóch wygranych setów. Dominik Kwapisiewicz dał odpocząć atakującemu Bartoszowi Filipiakowi, którego Arkadiusz Żakieta zastąpił tak udanie, że został wybrany MVP spotkania.

Biało-Niebiescy od początku ruszyli do wykonania zadania. Dzieki dobrym zagrywkom i atakom Arkadiusza Zakiety, Pawła Halaby i Zigi Sterna wyszli na prowadzenie 10:8 i sukcesywnie je powieksali. Po chwili było już 17:11dla gości, a po kolejnych akcja Pawła Halaby 22:16. Na zadaniowa zagrywkę wszedł żegnający się z klubem po 20 latach Łukasz  Rudzewicz i nie było to jego ostatnie zadanie w tym spotkaniu.

Ślepsk Malow wygrał pierwszego seta 25:21 i do szcześcia potrzebowal jeszcze jednej zwycięskiej partii. Po zmianie stron, role w tym meczu jednak się odmieniły. Teraz Barkom, w którym coraz lepiej poczynali sobie Ilia Kowalow, Wasyl Tupczij, Władysław Szczurow i Francuz Mousse Gueye dyktował warunki. Gracze Barkomu poprawili zagrywkę i już nei mylili się w ataku. Nie pomagały  roszady na rozegraniu w suwalskiej ekipie, gospodarze wyraźnie wygrali tę partię 25:15.

W trzecim secie  Ślepsk Malow powrócił do początkowej dyspozycji i mecz zrobil się bardziej wyrównany. Od 10 punktu, za sprawa Pawła Halaby i Zigi Sterna oraz ofiarnego w obronie Mateusza Czunkiewicza, drużyna Dominika Kwapisewicza rozpoczęła ucieczkę i była już nie do zatrzymania. Najlepszy w tym momencie na boisku Paweł Halaba atakiem skończyl seta 25:21 i dalsza część meczu toczyła się już o pietruszkę.

W czwartym secie na boisku pojawili się Łukasz Rudzewicz, Joaquin Gallego, Bartosz Firszt, Ernest Kaciczak oraz Paweł Filipowicz i Ślepsk Malow w tym składzie zdominował zrezygnowanych już gospodarzy.

Dobra gra w ostatnich 6-7 spotkaniach fazy zasadniczej oraz w dwumeczu z Barkomem pozwoliła drużynie Dominika Kwapisiewicza zrealizować stawiany jej przed sezonem cel minimum, a było nim zajecie miejsca 9-11.

Barkom Każany Lwów – Ślepsk Malow Suwałki 1 : 3

(21:25, 25:15, 21:25, 18:25)

MVP: Arkadiusz Żakieta

Barkom Każany: Mousse Gueye 12, Ilia Kowalow 18, Władysław Szczurow 11, Wasyl Tupczij 12, Witalij Kuczer 3, Deniss Petrovs 1, Jarosław Pampuszko (libero) oraz Kanajew i Ihor Hołowen

Ślepsk Malow: Matias Sanchez 3, Konrad Stajer 6, Arkadiusz Żakieta 18, Ziga Stern 15, Paweł Halaba 14, Jakub Macyra 1, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Maksim Buculjević 1, Paweł Filipowicz (libero), Bartosz Firszt 2, Łukasz Rudzewicz 2, Joaquin Gallego 1, Ernest Kaciczak 5, Paweł Filipowicz

Pierwszy mecz: 3 : 0 dla Ślepska Malowu.