22.08.2016

Bartosz Olszewski i Patrycja Berezowska triumfatorami IV Maratonu Wigierskiego

Bartosz Olszewski z Warszawy i Patrycja Berezowska wygrali IV Maraton Wigierski wokół jeziora Wigry, a Litwin Simas Bertasius i znana w kraju biegaczka Podlasia Białystok Anna Gosk byli najszybsi w towarzyszącym maratonowi biegu na dystansie 13 km „Pogoń za bobrem”. Na 118. miejscu w klasyfikacji open i 33. w kat. pań bieg ukończyła Joanna Kuczyńska-Leszczyńska z Białegostoku – 01:16.28) reprezentująca klub ... „Bo mąż kazał...”. I to się nazywa wychowanie przez sport.

Faworytem tegorocznego maratonu był i nie zawiódł Bartosz Olszewski z Warszawy biegający klasyczny maraton w czasie ok. 2:28:00. Rekordzistą Maratonu Wigierskiego pozostał Andrzej Godlewski, który w roku 2014 przebiegł maraton w 2:55.48.

Po raz kolejny rywalizację w maratonie pań wygrała Patrycja Bereznowska z Ossowa, ale nie poprawiła należącego do niej rekordu trasy  03:21.11 należącego do niej od 2014 r.