29.05.2017

Biegi uliczne. Drugie miejsce suwalsko-gołdapskiej drużyny w Iławie [zdjęcia]

W rozegranym w Iławie II IPB Nocnym Bieg na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyła ekipa Tede-Auto-Części-Suwałki/JW. 4808 Gołdap. Indywidualnie biegacze z Suwałk i Gołdapi uplasowali się w czołowej 60-tce wśród 608 zawodników, którzy dobiegli do mety.

- Bieg miał obsadę międzynarodową, a startowała także ścisła czołówki biegaczy z Polski. Wystartowaliśmy o godzinie 22, co pozwoliło na uzyskanie dobrych wyników. Ja czasem 17 minut i 7 sekund ustanowiłem rekord życiowy na dystansie 5 kilometrów zajmując 40 miejsce w klasyfikacji open i piąte w swojej kategorii wiekowej M-40 – mówił po biegu suwalczanin Tadeusz Walendykiewicz.

Triumfował Sergii Okseniuk (MKS Luchesk - 14:28), przed Damianem Roszko (Podlasie Białystok – 14:40) i Dawidem Maliną (Agencja Projekt Igrzyska – 14:31). Najszybsza z pań Olga Kotowska minęła linię mety jako na 21 miejscu (16:23).

Najszybszy z  drużyny Tede-Auto-Części-Suwałki/JW. 4808 Gołdap był Dariusz Jurewicz, który ukończył bieg na 27 miejscu (3. w kat. M-40 – 16:34), 29. był Marcin Brynda (16. w M 20 – 16:39), 37. Przemysław Szlaszyński (8. M-30 – 17:05), 40. Tadeusz Walendykiewicz (5. M-40, 17:07),  57. Beata Lupa (5. K – 20, 17:40)

Klasyfikację drużynową wygrała ekipa Agencja Projekt Igrzyska – 1:16.37; przed Tede-Auto-Części-Suwałki/JW4808 Gołdap (Tadeusz Walendykiewicz, Dariusz Jurewicz, Beata Lupa, Marcin Brynda, Przemysław Szlaszyński) – 1:25.05 i Team Kopeć – 1:25:16.