25.03.2015

Boks. Srebro i zloto na ringu w Białymstoku

Osiem medali, w tym 4 złote i 4 srebrne, przywieźli zawodnicy sekcji bokserskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach z Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego w Białymstoku. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 110 zawodników z 15 klubów bokserskich z Polski i Litwy, w tym 23 zawodników z Suwałk.

Z suwalczan rywalizację w swoich kategoriach wagowych wygrali: Kacper Siergiej, Maciej Suchwałko, Błażej Wierzchowski i Nikola Krysińska. Drugie miejsca wywalczyli: Szymon Kamiński, Dawid Oleszczuk, Piotr Tulicki i Adrian Jachimowicz, który podczas tego turnieju pokonał aktualnego mistrza naszego województwa.

Jachimowicz w finale uległ na punkty mistrzowi naszego kraju, kadrowiczowi Norbertowi Borzęckiemu z Nowego Dworu Mazowieckiego. Warto podkreślić, iż Adrian Jachimowicz podczas udziału w ww. turnieju zdobył kwalifikację na tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w Wałczu.

W połowie kwietnia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie wspólnie z Kobiecą Kadrą Polski, Francji i Azerbejdżanu Adrian Jachimowicz weźmie udział w przygotowaniu do ww. mistrzostw.

Trenerami suwalskich pięściarzy są Paweł Pasiak i Konrad Jakubowski.