09.11.2013

Boks. Suwałki pokonały Waren

W rozegranym w Suwałkach meczu bokserskim Suwałki pokonały Waren (Niemcy) 6:4 i było to trzecie zwycięstwo podopiecznych Pawła Pasiaka z rywalami zza Odry. Mecz odbył się w ramach Międzynarodowego Turnieju, w którym stratowali też Białorusini. Hitem wieczoru był pojedynek 9. zawodnika Mistrzostw Świata seniorów Białorusina Antona Rudoia (na fot. czerwony kask) z aktualnym wicemistrzem Polski juniorów, zawodnikiem OSiR Suwałki Adrianem Jachimowiczem (kask niebieski). Pojedynek ten jednogłośnie na punkty wygrał Białorusin, ale suwalczanin tanio skóry nie sprzedał.

Silniejszego fizycznie i bardziej doświadczonego rywala Jachim próbował zaskoczyć lewym prostym i prawym sierpem bitym nad lewą ręką Białorusina.  
- Szukaj prawego z pochyleniem na lewa nogę – z narożnika podpowiadał Adrianowi trener Pasiak. – Wciągaj go, ciśnienie, cały czas ciśnienie... lewa, a po balansie prawym sierpem – wykrzykiwał szkoleniowiec.
A z wypełnionych po brzegi trybun nie ustawał doping: Jachim, Jachim, Jachim.
Ambicja wicemistrza Polski okazała się za słabym argumentem, żeby pokonać doświadczonego Białorusina. Werdykt: jednogłośnie na punkty zwyciężył Rudoi.
- Rudoi jest o sześć lat starszy od Jachmowicza, ma za sobą starty w mistrzostwach świata. Jachim jest po kontuzji ręki, dopiero wraca do treningu, co było widać w czasie walki. Nie czuł jeszcze dystansu, spóźniał się, rzadziej niż zwykle używał prawej ręki. Białorusin wygrał zasłużenie. Był dziś lepszym pięściarzem – podsumował ten pojedynek Ryszard Dargiewicz, dziś wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego i prezes podlaskiego, w II połowie lat 60-tych czołowy pięściarz w wadze 60 kg, w której rywalizował m.in. z Ryszardem Petkiem i Józefem Grudniem.

Duże brawa za swój debiut w ringu otrzymał 12-letni suwalczanin Przemysław Bacewicz. Niestety, był to debiut zakończony przegrana 0:3 ze starszym o dwa lata Theodorusem Polatidisem z Waren. Niemiec trzymał suwaczanina nękając go lewymi prostymi, a od czasu do czasu prawym sierpem lub serią dwóch-trzech ciosów, na przemian głowa-korpus.

- Wygraliśmy po raz trzeci z Niemcami, a kibice mieli próbkę boksu na dobrym poziomie – podsumowal turniej Paweł Pasiak, trener OSiR Suwałki i reprezentacji Polski kobiet. – Fajna walkę z mocnym Białorusinem stoczył Jachimowicz. Przegrał, ale walcząc po kontuzji i przerwie w treningach, pokazał charakter. Jeszcze tym razem górę wzięła rutyna i doświadczenie rywala, ale w następnym pojedynku na Adriana to może być już za mało. Fajny debiut ringowy zaliczył Przemek Bacewicz. Generalnie z występu chłopaków jestem zadowolony. Jesteśmy na etapie roztrenowania, ale to co pokazali w ringu każe z optymizmem patrzeć w przyszłość suwalskiego boksu.

Trener Paweł Pasiak w marcu 2014 chce zorganizować w Suwałkach międzynarodowy turniej z udziałem kadry polskich pięściarek przygotowujących się do mistrzostw Europy oraz kilku czołowych polskich pięściarzy.
Rozmowy w tej sprawie trwają.

Suwałki – Waren 6:4 (punktacja 2 pkt. za zwycięstwo, po 1 za remis, 0 za przegraną):
Wyniki walk:
43 kg: Przemysław Bacewicz - Theodorius Polatidis - 0:3
48 kg: Patryk Puciłowski (Boxing Sokółka) – Stefan Bulow  - 3:0
63 kg: Kacper Siergiej - Wowa Dijatenko – remis
81 kg: Tomasz Jaworowski – Mohamed Hosseini - remis
86+ kg: Dawid Witosławski (Cristal Białystok) - Jonas Kegel – 3:0

Pozostałe wyniki:
59 kg: Mateusz Gawęcki (Tiger Łomża) – Patryk Bułakiewicz (UKS Boxing Sokółka) - remis
60 kg: Daniel Maleszewski (Tiger) – Dawid Oleszczuk (OSiR Suwałki) – remis
60 kg: Anton Rudoi (Białoruś) – Adrian Jachimowicz (OSiR) - 3:0
63 kg: Karol Woronowicz (Boxing) – Adam Szaciło (Cristal) - remis
64 kg. Adrian Marchel (Hetman Białystok) – Michał Dolistowski (OSiR) - 3:0
66 kg: Aleksander Kuzmin (Białoruś) – Patryk Topczewski (Cristal Białystok) - 0:3
70 kg: Daniel Miszkiewicz (OSiR) – Damian Taudul (Boxing) - remis
75 kg: Witali Revin (Białoruś) – Krystian Taudul (Boxing) – 0:3
75 kg: Huber Perz (Hetman) – Piotr Arnista (Tiger) – 2:1

Fot. Marta Orłowska

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.30.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
29.05.2024

Inżynier Budowy

28.05.2024

praca

Dodaj nowe ogoszenie