09.06.2015

Bowling. Integracja na 5 z plusem [zdjęcia]

W zakończonym Otwartym Integracyjnym Turnieju w Bowlingu wygrała dobra zabawa, pozytywne emocje i Wojtek Górski. W zorganizowanych przez Klub Sportowy „Jaćwing” – Suwałki oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i turystyki Niewidomych i Słabowidzących „CROSS” zawodach wzięły udział 32 osoby z różnym stopniem sprawności organizmu oraz osoby zdrowe.

Wszyscy uczestnicy rozegrali 4 gry eliminacyjne na ośmiu torach. Wszystkie panie dodatkowo uzyskały 10 punktów handicupu do każdej z gier. Najlepszą zawodniczką zawodów została Krystyna Żuchowska, która uzyskała 637 punktów. Do kolejne rundy awansowało ośmiu zawodników z najwyższą sumą punktów. Eliminacje zdecydowanie wygrał Sławomir Lipiński z Białegostoku uzyskując 758 punktów. Ostatnią osobą która zdobyła promocję był Stanisław Poświatowski z wynikiem 648 pkt.

W ćwierćfinale zawodnicy rozegrali po jednej grze. Najlepszy wynik uzyskał Tomasz Żukowski (210 pkt) i jako jedyny przekroczył granicę 200 punktów. Do półfinału awansowały cztery osoby a różnica punktów miedzy trzecim i czwartym zawodnikiem wyniosła 3 punkty. W walce o finał zawodnicy stworzyli dwa bardzo dobra widowiska. Wyrównane wyniki utrzymywały się do końcowych rzutów. Do wielkiego finału awansowali Wojtek Górski i Dariusz Chalecki. O trzecią pozycję rywalizowali Krzysztof Huszcza i Tomasz Żukowski.

Finałowe zmaganie wygrał po emocjonującym pojedynku – Wojtek Górski – I miejsce, II miejsce Dariusz Chalecki a w spotkaniu o 3 pozycję zwyciężył – Tomasz Żukowski. Zawodnicy otrzymali statuetki i dyplomy. Turniej odbył się przy wsparciu Prezydenta Miasta Suwałk.