13.04.2016

Bowling. Kwietniowe zawody indywidualne dla Sławomira Raczkowskiego

W miniony wtorek rozegrane zostały indywidualne zawody bowlingowe. W zawodach wzięło udział 21 zawodników i zawodniczek. W suwalskiej kręgielni stawili się zawodnicy z Sejn, Ełku czy Białegostoku.

Większość uczestników szlifowała formę przed zbliżającymi się Indywidualnymi Mistrzostwami Polski, które w tym roku odbędą się w Łodzi. Niestety wzorem poprzednich lat nie odbyły się regionalne eliminacje, które w zeszłym roku wygrał Tomasz Żukowski.

W eliminacjach najlepiej rzucali Sławomir  Raczkowski i wspomniany Tomasz Żukowski, którzy jako jedyni przekroczyli w trzech grach granicę 600 pkt. Do kolejnej rundy przeszła najlepsza szósta, która rozegrała po jednej grze a punkty z tej gry zostały zsumowane z tymi z eliminacji.

Półfinały zdecydowanie dla zwycięzców eliminacji, którzy spotkali się w wielkim finale. O trzecie miejsce walczyli Paweł Masłowski i Wojtek Wędrychowski. Wygrał różnicą szesnastu punktów ten pierwszy. Finał nie pozostawił złudzeń kto w tym dniu był najlepszy. Sławomir Raczkowski rzucił 204 punkty i nie dał żadnych szans Tomkowi Żukowskiemu z wynikiem 143 pkt.

W Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dnich 15-17 kwietnia w Łodzi nasz region będzie reprezentować 10 zawodników i zawodniczek. Trzymamy kciuki!