12.10.2015

Bowling. Puchar Wiceprezesa Suwalskiego Stowarzyszenia Bowlingowego

W miniony piątek w kręgielni PinkBowling&Club rozegrany został indywidualny turniej bowlingowy o Puchar Wiceprezesa Suwalskiego Stowarzyszenia Bowlingu. W zawodach uczestniczyły 34 osoby. Wszyscy rozegrali po dwie gry eliminacyjne, po których do kolejnej rundy awansowało 16 najlepszych wyników. Pierwszą rundę zdominował Wojciech Górski, który jako jedyny przekroczył 400 punktów.

Kolejną rundę wygrał Robert Chodorowski z wynikiem 234 punkty. Razem z nim do następnego etapu awansowało ośmiu zawodników. Niestety żaden z uczestników nie przekroczył 200 punktów. Najbliżej tego osiągnięcia był Krzysztof Grzymkowski, którem zabrakło 1 punktu. Aby awansować do półfinału należało uzyskać co najmniej 179 punktów. Sztuka ta udała się Wiesławowi Frydrychowki.

Półfinał to zwycięstwa zawodników wspólnie występujących w drużynie Sudowii. Zarówno Krzysztof Grzymkowski, jak i Dariusz Chalecki pewnie wygrali swoje pojedynki i spotkali się w wielkim finale.

Trzecie miejsce w zawodach przypadło Krzysztofowi Huszczy, który pokonał 166:155 Wiesława Frydrycha z Sejn. W finale po zaciętym spotkaniu lepszy okazał się Dariusz Chalecki, który zdobył 195 punktów.

Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary, upominki, oraz nagrody pieniężne. Wśród pozostałych uczestników zostały rozlosowane nagrody pocieszenia. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorowi Bogdanowi Dojnikowskiemu z firmy ZWM Dojnikowscy.