17.05.2023

Brązowy medal i miejsce w Lidze Mistrzów dla Resovii. Ślepsk Malow u zwycięzców licealiady w ZST

Koniec sezonu w PlusLidze. W piątym spotkaniu o brązowy medal mistrzostw kraju Asseco Resovia Rzeszów pokonała Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0 i jako trzecia polska drużyna zdobyła prawo gry w nowej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów.

W najbliższa sobotę w Turynie, w finale bieżącej edycji, czego jeszcze nie było, zmierzą się mistrz i wicemistrz Polski, Jastrzębski Węgiel i ZAKSA-Kędzierzyn Koźle, która broni dwukrotnie z rzędu wywalczonego tytułu najlepszej w Europie.

Warta Zawiercie w nowym sezonie zagra zaś w Pucharze CEV.

W PlusLidze zapadły już wszystkie rozstrzygnięcia. Spadła z niej ostatnia, 16.   tabeli drużyna BBTS Bielsko-Biała i trwa jeszcze rywalizacja o to, kto ją zastąpi. W finale Tauron 1. Ligi do trzech zwycięstw MKS Będzin, z Kacprem Gonciarzem w składzie oraz Norwid Exact System Częstochowa, z innym byłym graczem Ślepska Rafałem Sobańskim wygrały dotąd po jednym spotkaniu.

Siatkarze suwalskiej drużyny, która zajęła w PlusLidze 9. lokatę kontynuują cykl spotkań marketingowo-promocyjnych. Wczoraj Łukasz Rudzewicz, Kamil Skrzypkowski, Mariusz Magnuszewski, Paweł Filipowicz, Cezary Sapiński, Mateusz Czunkiewicz i Paweł Halaba (w roli sedziego) gościli w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach, gdzie rozegrali towarzyskie spotkanie.

Zespół ZST, w którym nie brak grających w tegorocznych turniejach ćwierćfinałowym i połfinałowym Mistrzostw Polski kadetów i juniorzów zawodników SUKSS Suwałki, niedawno zwyciężył w Licealiadzie Województwa Podlaskiego Szkół Ponadpodstawowych.

 

W ekipie, której opiekunem był Lech Remiszko, występowali Dominik Bartłomiej, Kacper Cimochowski, Kacper Gibas, Jakub Danielewicz, Damian Dąbrowski, Kamil Korenkiewicz, Mateusz Małyszko, Olaf Madejski, Bartosz Harackiewicz, Jakub Meller, Damian Panasiewicz, Michał Przyborowski, Piotr Przyborowski, Filip Sadowski, Michał Wiśniewski i Aleksander Plauszta.

Źródła i fot.:Ślepsk Malow Suwalki, ZST Suwałki 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.13.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
13.06.2024

Szukam pracy

13.06.2024

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie