11.03.2020

Browar Północny Futsal Team – Futbalo Białystok 1:10. Wicemistrzostwo w debiucie [wideo]

Po zwycięstwie 6:4 u siebie, zespół Futbalo Białystok także w rewanżowym meczu finału 2. Polskiej Ligi Futsalu grupy podlaskiej w Suwałki Arenie pokonał powstałą kilka miesięcy temu drużynę Browar Północny Futsal Team i to on zagra w barażach o awans do 1 ligi.

Na spotkanie w największej w regionie hali licznie przybyli kibice z Białegostoku. Nie brakowało też kibiców ekipy gospodarzy, złożonej głównie z zawodników 14 Pułku Przeciwpancernego, wśród których dominują byli piłkarze Wigier. Sympatycy obu zespołów stworzyli na trybunach wspaniałą atmosferę.

Browar Północny Futsal Team, który w ładnym stylu wygrał swoją grupę i pierwszy mecz finału przegrał na wyjeździe tylko dwiema bramkami, liczył na udany rewanż u siebie i udział w dalszej rywalizacji o wejście do 1 Polskiej Ligi Futsalu. Niestety, goście, których część grała wcześniej w Heliosie Białystok,  tego dnia byli lepsi, grali szybciej i płynniej.

- W przeciwieństwie do nas, którzy spotykamy się raz w tygodniu, Futbalo dużo trenuje, ma opracowane schematy, gra porządny futsal – mówi Błażej Barwicki, bramkarz Browaru Północnego, który uchronił swój zespół przed jeszcze wyższą porażką.

Mecz tylko na początku miał wyrównany przebieg, dramatycznie zrobiło się, kiedy kontuzji ręki doznał kapitan gości Adrian Niegowski i na noszach opuścił boisko.  Koledzy zagrali także dla niego i do przerwy prowadzili 3:0.

W drugich 20 minutach przewaga Futbolo rosła, miejscowi zareagowali na nią honorowym trafieniem Adriana Łejmela.    

- Duży szacunek dla przeciwników za te dwie finałowe potyczki. Miło, że mieliśmy możliwość zagrać na tak pięknym obiekcie jak Suwałki Arena. Mimo wysokiego wyniku w tym drugi spotkaniu gospodarze postawili się i walczyli przez praktycznie całe spotkanie, próbując stwarzać swoje szanse. Jednak tego wieczoru to my byliśmy drużyną dużo lepszą i bardzo skuteczną – ocenia Jakub Budźko, trener białostoczan.  

Puchar i medale za mistrzostwo II ligi trafil do piłkarzy Futbalo, tytuł króla strzelców z dorobkiem 14 goli zdobył  Damian Grabowski, a najlepszym zawodnikiem wybrany został Jacek Stefanowicz.

Browar Północy Futsal Team odebrał puchar i medali za wicemistrzostwo II ligi oraz gratuacje za dobra postawę w debiutanckim sezonie.

WD

Fot. Browar Pólnocny Futsal Team

 

 

Browar Północny Futsal Team Suwałki - Futbalo Białystok 1:10 (0:3)

Bramki: Łejmel 21 - Grabowski 10, 11; Jendruczek 33, 36; Małyszko 21, 38; B. Borowik 9, Koniczek 31, Budźko 34, M. Borowik 35.

Browar: Błażej Barwicki, Karol Piaścik - Mateusz Knoch, Rafał Saładonis, Rafał Bujnowski, Adrian Łejmel, Dawid Dorochowicz, Paweł Stasiński, Daniel Jankowski, Stanislav Kamiński, Igor Legenzow, Tomasz Babkowski, Tomasz Jarząbski 

Futbalo: Jendruczek, Tur - B. Borowik, M. Borowik, Budźko, Butkiewicz, Grabowski, Koniczek, Małyszko, A. Niegowski, K. Niegowski, Stachelek, Stefanowicz

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.29.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4938 4.5846
USD 0.00% 4.0882 4.1708
GBP 0.00% 4.9274 5.0270
CHF 0.00% 4.2257 4.3111
28.03.2020

szukam kierowcy

Dodaj nowe ogoszenie