13.03.2023

Elektromil SALS Liga. Wizytówka siatkówki na finał, awanse i spadki

Trenerzy triumfatorami Elektromil SALSLigi w sezonie 2022/2023! Członkowie sztabu szkoleniowego Ślepska Malow Suwałki i przyjaciele klubu pokonali w wielkim finale amatorskich rozgrywek 14. Pułk Przeciwpancerny 2:1, po trzymającym w napięciu meczu.

To spotkanie można śmiało nazwać wizytówką amatorskiej siatkówki w regionie. Warto dodać, że Wojskowi zagrali również w finale Elektromil SALSLigi w sezonie 2021/2022, a Trenerzy zajęli wówczas najniższy stopień podium. Straż Pożarna, czyli zespół, który w ubiegłym roku okazał się najlepszym, w zakończonej właśnie edycji znalazł się tuż za najlepszą trójką.

Reprezentanci 14. Pułku Przeciwpancernego, dopingowani przez liczną grupę kolegów i koleżanek, postawili w finale sezonu 2022/2023 bardzo trudne warunki, ale ostatecznie musieli uznać wyższość doświadczonych zawodników, z przeszłością na ligowych parkietach niemal całej Polski. W meczu o 3. miejsce 1. Ligi SUKSS Suwałki pokonał wspomnianą wcześniej Straż Pożarną bez straty seta.

Tego dnia poznaliśmy także mistrzów 2. i 3. Ligi. Na zapleczu Elektromil SALSLigi mieliśmy przyjemność podziwiać w akcji Kresy Sejny i UKS Jantar Gołdap, którzy stoczyli pasjonujący bój o tytuł mistrzowski. Gołdapianie triumfowali w pierwszym secie, ale w dwóch kolejnych zabrakło „kropki nad i”. Ostatecznie, po trzech setach wyrównanej rywalizacji, górą okazali się goście z Sejn.

Najniższy stopień podium 2. Ligi zdobyli zawodnicy Atlasu, po zwycięstwie 2:0 z Opakowaniami Kartex. Jedną z rewelacji finałów Elektromil SALSLigi są z pewnością siatkarze Tanne & Forte, którzy po wygranej 2:1 z Zakładem Szklarskim Kamena, rzutem na taśmę wskoczyli na wysokie, 5. miejsce.

W niedzielne (12.03) popołudnie walczyli także trzecioligowcy. Młodzi siatkarze UKS Maratończyk Ełk niemal przez cały sezon prowadzili w tabeli 3. Ligi, aby na ostatniej prostej oddać prowadzenie Albatrosom, którzy pokonali ełczan 2:0 i tym samym zapewnili sobie tytuł mistrzów w najniższej klasie rozgrywkowej. Warto zaznaczyć, że obie ekipy już wcześniej uzyskały awans do 2. Ligi.

Walkowerem oddali natomiast swój mecz Nieprzygotowani, dzięki czemu debiutująca Gmina Szypliszki ukończyła sezon 2022/2023 na 3. miejscu w 3. Lidze.

Uroczysta gala zakończenia Elektromil SALSLigi odbędzie się 17 marca o godzinie 18:30 w MK Bowling przy ul. Dwernickiego 15 w Suwałkach. Tego dnia odbędzie się nie tylko wręczenie pamiątkowych pucharów, nagród i medali, ale poznamy także zwycięzców poszczególnych klasyfikacji indywidualnych, nazwiska najlepszych zawodników każdej ze zgłoszonych drużyn oraz najlepszego zawodnika Elektromil SALSLigi.

• 1. Liga

1. Trenerzy Ślepsk Malow

2. 14. Pułk Przeciwpancerny

3. SUKSS Suwałki

4. Straż Pożarna

5. Słoneczny Patrol Ełk

6. Elektromil 

7. ARR „Ares” S.A. w Suwałkach - spadek

8. Adriatica Olecko - spadek


• 2. Liga

1. Kresy Sejny - awans

2. UKS Jantar Gołdap - awans

3. Atlas

4. Opakowania Kartex

5. Tanne & Forte

6. Zakład Szklarski Kamena - spadek

7. KMP Suwałki - spadek


• 3. Liga

1. Albatrosy - awans

2. ZSS UKS Maratończyk Ełk - awans

3. Gmina Szypliszki

4. Nieprzygotowani

5. Livioon Vita Suwałki

6. Klub Kibica MKS Ślepsk Malow Suwałki

 

Kształt nadchodzącego sezonu i przyszłość Elektromil SALSLigi nie są jednak znane. O szczegółach opowiada Beata Harasimowicz, prezes Stowarzyszenia Ślepsk Malow Suwałki, która skomentowała zakończone rozgrywki po zakończeniu niedzielnych (12.03) gier.

 

 

Elektromil SALS Liga to amatorska liga siatkówki, której mecze rozgrywane są w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena". Ligowa rywalizacja najlepszych siatkarzy amatorów w regionie podzielona jest na trzy klasy rozgrywkowe: 1. Ligę, 2. Ligę oraz 3. Ligę, w których bierze udział aż 21 drużyn z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W zmaganiach obowiązuje system awansów i spadków.

Organizator:  Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki
Honorowy Patronat: Prezydent Miasta Suwałk
Sponsor główny: Hurtownia Elektryczna "Elektromil"
Sponsorzy: CymesEurometGardenKuchnia Tatarska u AlikaLivioon VitaOśrodek Sportu i Rekreacji w SuwałkachSupros Agro.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.30.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6765 4.7709
USD 0.00% 4.4335 4.5231
GBP 0.00% 5.2967 5.4037
CHF 0.00% 4.7230 4.8184
29.03.2023

Mieszanka zbożowa

Dodaj nowe ogoszenie