26.04.2015

Falstart Ślepska w półfinale play-off [zdjęcia]

Tak jak na inaugurację rozgrywek I ligi, tak i w pierwszym meczu półfinału play-off Victoria Wałbrzych zasłużenie wygrała w Suwałkach ze Ślepskiem 3:0. Na szczęście rywalizacja na tym etapie toczy się do trzech zwycięstw i nie ma znaczenia czy wygra się 3:0 czy 3:2, aby uczynić to trzykrotnie. Drugi mecz już w poniedziałek o godz. 18.00 w Suwałkach. Ten mecz będzie można również obejrzeć w TVP Sport.

Jak mawiał pewien polityk prawdziwych mężczyzn poznaje się nie po tym jak zaczynają, ale jak kończą. Z ocenami występów Ślepska i Victorii poczekajmy zatem do końca ich rywalizacji.

Po niedzielnym meczu Piotr Poskrobko podkreślił, że: „Victoria wygrała zasłużenie, jej zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Goście przewyższali nas w każdym elemencie gry. Niczym nie mogliśmy im się przeciwstawić, nie mieliśmy ani jednego punktu zaczepienia. Zespół z Wałbrzycha ma wysokich graczy, ciężko było przebić się przez ich blok. Próbowaliśmy odrzucić ich od siatki ryzykowną zagrywką, ale kompletnie to nam nie wyszło.
W poniedziałek czeka nas kolejne spotkanie. Przede wszystkim musimy lepiej w nie wejść. Wszyscy postaramy się wymyślić jakieś rozwiązania, które muszą nam przynieść zwycięstwo – dodał szkoleniowiec Ślepska.”

Pierwszy mecz półfinałowy Ślepsk - Victoria w relacjach mediów:

bialystok.sport.pl - serwis internetowy Gazety Wyborczej

Ślepsk Suwałki przegrywa w pófinale play-off I ligi

Siatkarze Ślepska przegrywają 0:1 w półfinale play-off I ligi. W niedzielę ulegli 0:3 Victorii Wałbrzych. W poniedziałek w Suwałkach odbędzie się drugi mecz między tymi drużynami.

Tak dotkliwej porażki siatkarze Ślepska dawno już nie ponieśli. Co prawda w ostatnim meczu rundy zasadniczej pod koniec marca ulegli 1:3 Warcie Zawiercie, ale wtedy nie wystąpili w najmocniejszym składzie i porażka była nawet im na rękę, bo zajmując drugie miejsce w tabeli, mieli teoretycznie łatwiejszego rywala w pierwszej rundzie play-off.

W niedzielę stawka była duża, bo drużyny rywalizują o awans do finału play-off I ligi i o odpuszczaniu mowy być nie mogło. Dwa pierwsze sety były jeszcze w miarę wyrównane i rozstrzygnęły się w końcówkach. W partii otwarcia w decydującym momencie został zablokowany Kamil Skrzypkowski, potem jeszcze piłkę na aut wyrzucił Krzysztof Modzelewski i dobrze dysponowani siatkarze Victorii nie zmarnowali swojej szansy. W drugim secie jeszcze przy remisie 17:17 wszystko było możliwe. Ale to właśnie w tym ważnym momencie siatkarze Victorii byli zdolni zaserwować asa albo ustawić skuteczny blok. Ostatecznie wygrali do 21.

W trzecim secie na rozegraniu Kacpra Gonciarza zastąpił Łukasz Makowski, ale on także nie potrafił odmienić gry gospodarzy. Trzeci set to już raczej dominacja Victorii. Goście z Wałbrzycha szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi i pozwolili suwałczanom ugrać tylko 20 punktów.

portal siatka.org

Victoria lepsza w pierwszym spotkaniu

Rozpoczęła się rywalizacja w drugiej parze półfinałowej Krispol I ligi mężczyzn pomiędzy Ślepskiem Suwałki a Victorią PWSZ Wałbrzych. W trzech setach wygrali podopieczni Krzysztofa Janczaka, którzy lepiej zagrali w końcówkach. W poniedziałek drugie spotkanie.

Gospodarze lepiej rozpoczęli spotkanie, szybko wyszli na prowadzenie 3:0. Kilka chwil później był remis po 5 po bloku na Krzysztofie Modzelewskim. Po ataku w antenkę Bartosza Filipiaka siatkarze zeszli na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu Ślepska 8:7. Po powrocie na parkiet skutecznym atakiem po bloku popisał się Mariusz Schamlewski. Po asie serwisowym Szymona Piórkowskiego mieliśmy kolejny remis (9:9). Skuteczne ataki Łukasza Kaczmarka i Bartłomieja Krulickiego dały wałbrzyszanom dwupunktowe prowadzenie (11:9). Po chwili suwalczanie wyrównali (13:13). Walka toczyła się punkt za punkt, żadna z drużyn nie mogła odskoczyć. Dopiero w końcówce został zablokowany Kamil Skrzypkowski, a kontrę wykorzystał Piórkowski i wałbrzyszanie prowadzili 20:18. O czas poprosił trener Piotr Poskrobko. Przerwa niewiele pomogła suwalczanom, bo punktował Kaczmarek. Podopieczni Krzysztofa Janczaka tego seta już nie wypuścili, po autowej zagrywce Jakuba Urbanowicza wygrali 25:20.

Druga partia toczyła się punkt za punkt, na jednopunktowe prowadzenie wychodzili raz jedni, raz drudzy. Po bloku Wojciecha Winnika i Łukasza Rudzewicza na Piórkowskim, Ślepsk odskoczył na dwa oczka (10:8). Jednak suwalczanie zaczęli popełniać błędy, a ataki kończyli wałbrzyszanie i doprowadzili do remisu po 12. Po punktowym ataku Piórkowskiego zespoły zeszły na drugą przerwę techniczną (16:15). Po asie serwisowym Filipiaka Victoria prowadziła 19:17, od razu o czas poprosił trener Poskrobko. Po przerwie skutecznie zaatakował Winnik. Jednak chwilę później kapitan Ślepska został zablokowany i wałbrzyszanie prowadzili 23:20. Piłkę setową dał skuteczny atak ze środka Arkadiusza Olczyka, chwilę później podopieczni trenera Janczaka wygrali 25:21.

Wałbrzyszanie kontynuowali swoją dobrą grę, szybko wyszli na prowadzenie 3:1. Po asie serwisowym Piórkowskiego przewaga Victorii wzrosła do trzech oczek (7:4). Wałbrzyszanie świetnie grali blokiem, którym zatrzymywali suwalczan. Skuteczny w ataku był Kaczmarek i siatkarze Victorii spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku (14:8). Punkt Filipiaka dał drugą przerwą techniczną w tej odsłonie (16:11). Po powrocie na parkiet skutecznie zaatakował Winnik. Suwalczanie jeszcze walczyli, asami serwisowymi popisali się Łukasz Makowski i Skrzypkowski (17:19). Po drugiej stronie siatki także Kaczmarek zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (21:17), a chwilę później przyjmujący wałbrzyszan skutecznie zaatakował. Końcówka należała do Krulickiego, który dał piłkę meczową swojemu zespołowi, a chwilę później zakończył spotkanie (25:20). W poniedziałek drugi mecz II rundy play-off między tymi drużynami o godzinie 18.00.

victoria.pwsz.com.pl - portal wałbrzyskiego klubu

Świetny początek

Victoria PWSZ bardzo udanie rozpoczęła zmagania w II rundzie play off.
Najlepszym zawodnikiem dzisiejszego meczu został kapitan wałbrzyszan,  Maciej Fijałek. Bardzo dobry mecz wykonaniu Victorii PWSZ. Wałbrzyscy siatkarze pokazali, że nadal potrafią grać skutecznie i żaden rywal nie jest im straszny. Teraz miejmy nadzieję, że jutro uda się zaprezentować podobnie i z wynikiem 2:0 w meczach Victoria PWSZ będzie szykować się po pojedynku u siebie.

Ślepsk Suwałki - Victoria PWSZ Wałbrzych 0:3 (20:25, 21:25, 20:25)
stan rywalizacji: 1:0 dla Victorii

Ślepsk: Gonciarz, Skrzypkowski, Rudzewicz, Modzelewski, Schamlewski, Winnik, Andrzejewski (libero) oraz Rawiak, Kluth, Urbanowicz, Makowski i Smoliński
Victoria: Fijałek, Kaczmarek, Olczyk, Piórkowski, Filipiak, Krulicki, Mihułka (libero) oraz Kamiński i Karpiewski

Niespodzianka w drugiej parze

W drugiej parze półfinałowej lider po rundzie zasadniczej i obrońca mistrzowskiego tytułu sprzed roku Camper Wyszków dwukrotnie przegrał u siebie z AZS PWSZ Stal Nysa 2:3 (25:21, 17:25, 25:16, 23:25, 13:15) i 1:3 (25:23, 18:25, 21:25, 23:25). Trzeci mecz tych drużyn już w środę 27.04. w Nysie. Jeżeli wygra Camper, mecz czwarty 30.04. również w Nysie.