05.10.2015

Finał Maratonów Kresowych – Sierpelice 2015 [zdjęcia]

Zawody w Sierpelicach nad Bugiem były ostatnimi w tegorocznym sezonie cyklu zmagań w Maratonach Kresowych 2015. Z satysfakcją informujemy, że w klasyfikacji generalnej sezonu 2015 ekipa Klubu Rowerowego MTB Suwałki zajęła bardzo wysokie 6. miejsce, na 23. sklasyfikowane kluby. Na tegoroczny cykl złożyło się 15 imprez organizowanych w województwach podlaskim (Siemiatycze i Puńsk) i lubelskim oraz na Litwie i Białorusi.

Z satysfakcją obserwujemy, że pomimo rosnącej z roku na rok popularności MTB  i związanego z tym rosnącego poziomu ścigających się zawodników, wyniki uzyskiwane przez naszych reprezentantów były bardzo dobre.

Nie inaczej było w Sierpelicach, wśród najmłodszych kolarzy rywalizujących na dystansie MINI zajął Michał Tasior. Uczeń SP 4 ten sezon może zaliczyć do bardzo udanych bowiem cały cykl ukończył również na 2. miejscu, wygrywając pięć wyścigów i w ośmiu zajmując drugie miejsce.

Jego młodszy brat Maciej Tasior, również uczeń SP  nr 4, startujący w kategorii Dzieci w Serpelicach zajął 3 miejsce, ale w klasyfikacji generalnej wywalczył 2 miejsce. Maciek wygrał też Super klasyfikację w kategorii Dzieci Chłopcy.

W Półmaratonie przez cały sezon fantastycznie jechała Klaudia Ostrowska, instruktorka i właścicielka Klubu Fitness „Guarana”, która aż 14 razy stawała na najwyższym stopniu podium , a po dwa razy na drugim i trzecim stopniu. Była niepokonana w kategorii Kobiety Fit, a w klasyfikacji generalnej Kobiety Open zajęła drugie miejsce. W kategorii Kobiety Super Fit  na 4, miejscu w klasyfikacji generalnej sezonu uplasowała się Małgorzata Walendzewicz

W rywalizacji mężczyzn na dystansie Półmaratonu odkryciem sezonu w naszej drużynie był Piotr Wasilewski. Uczeń I LO w Suwałkach na zawodach  w Serpelicach wygrywał kategorię Junior,  był 2.  w klasyfikacji Open dystansu Półmaraton,a  w „generalce” sezonu 2015 zajął 4 lokatę.

Talent Piotrka odkrył jego nauczyciel wychowania fizycznego Tadeusz Hrynaszkiewicz, który również z z powodzeniem ściga się w Maratonach Kresowych. W tym roku aż 8 razy stawał na podium, co w klasyfikacji generalnej dało mu to wysoką,  4. lokatę.

Bogatą kolekcję trofeów sportowych powiększył w Serpelicach Dariusz Klin, który zajął 3 miejsce w kategorii Super Weteran,a  w klasyfikacji generalnej uplasował się na 2 pozycji. Czterokrotnie w tym sezonie oklaskiwaliśmy na podium MK Eugeniusza Wawrzyna, który był też 4. W klasyfikacji na koniec sezonu.