10.03.2021

Grand Prix Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu. Rekordowy start Berserker’s Team Suwałki [zdjęcia]

Berserker’s Team zajął 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej przeprowadzonego w Mińsku Mazowieckim turnieju 8. Grand Prix Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu. Największą cegiełkę do tego sukcesy dołożyła suwalska filia - Berserker’s Team Suwałki

- Do Mińska Mazowieckiego pojechała rekordowa 40-osobowa ekipa zawodników, łącznie z juniorami i sztabem pomocniczym – opowiada Miłosz Staśkiewicz, trener Berserker’s Team Suwałki.

Złote medale zdobyli: Natalia Kutyło, Paulina Staśkiewicz,  Arkadiusz Dzikielewski i Damian Bujkowski,  a srebrne  Mariusz Baranowski i Piotr Targoński, który sięgnął także po brąz.

-  Z turnieju, w którym walczyło około 400 zawodników z 60 klubów, worek medali przywieźli też juniorzy naszego klubu – dodaje Miłosz Staśkiewicz.

Dorobek suwalskich juniorów:

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Jan Bogdanowicz, Bianka Gorski i Nadia Chalecka.

Srebrne medale wywalczyli : Jacek Molęda, Julia Szypolewska, Dimitr Zubowicz, Mateusz Romanowski, Wiktoria Kalinko, Julka Koronkiewicz, Andżelika Gałażyn, Nikola Szczawiska, Julian Wojno.

Brązowe medale zdobyli: Nikodem Kapuściński, Oliwier Sobolewski, Kacper Kozłowski, Dawid Daniło, Norbert Butkiewicz, Franek Śniegowski, Dawid Bałtrukanis, Krystian Bednarek, Ashley Beczkowska.

Źródło: Berserker's Team Suwałki