20.02.2017

Halowa piłka. Ministranci z Ełku z pucharem bp. Jerzego Mazura [zdjęcia]

Ministranci z parafii Ducha Świętego w Ełku, przed kolegami z Bożego Ciała w Suwałkach i św. Mikołaja w Mikołajkach to medaliści rozegranych w hali OSiR w Suwałkach VII Mistrzostw Diecezji Ełckiej Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar Ks. Bpa Jerzego Mazura w piłce nożnej halowej w kategorii gimnazjum.

W mistrzostwach, nad którymi patronat sprawował Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz wystąpiły też drużyny z parafii św. Teresy w Wiżajnach oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w Augustowie.

Organizatorami turniejów byli: Diecezjalny Duszpasterz LSO, Koordynator Regionalny Duszpasterstwa Służby Liturgicznej diecezji ełckiej, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.   Turniej rozpoczął się Mszą świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (par. Najświętszego Serca Pana Jezusa), której przewodniczył Moderator Miasta Suwałki, Ks. Prałat Jarema Sykulski, który w wygłoszonej homilii zachęcał ministrantów do wytrwałości w pełnionej posłudze ołtarza.

Po mszy już na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji dyrektor Waldemar Borysewicz wygłosił formułę oficjalnego otwarcia zawodów.

Grano systemem każdy z każdym, jeden mecz trwajał 10 minut. Już pierwsze starcia pokazały, że będzie bardzo emocjonujące widowisko. Do ostatniego meczu niewiadomą było kto będzie mistrzem. W ostatnim spotkaniu parafia Ducha Świętego w Ełku pokonała parafię Bożego Ciała w Suwałkach 2:0 i tym samym, przy równej ilości punktów, lepszym o 1 (słownie jednego) gola została mistrzem diecezji ełckiej i awansowała do Mistrzostw Polski w Częstochowie (1-2.05.2017 r.). Dla ministrantów z Suwałk jest to już trzecie wicemistrzostwo w ciągu trzech ostatnich lat. Warto dodać, że są to zawodnicy, którzy 4 lata temu, grając w kategorii szkół podstawowych, zdobyli mistrzostwo diecezji.

Ciekawostką jest fakt, że do rozgrywek zgłosiły się pojedyncze parafie z większych miast diecezji, co można śmiało uznać za swoiste przejście rundy eliminacyjnej. Na uznanie zasługują ministranci z Augustowa, którzy walczyli do końca zdobywając w ostatnim meczu upragnioną bramkę.

Medaliści mistrzostw:

I miejsce i Puchar Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura - Parafia Ducha Świętego w Ełku

II miejsce - Parafia Bożego Ciała w Suwałkach

III miejsce - Parafia św. Mikołaja w Mikołajkach

Medaliści oprócz pucharów otrzymali pamiątkowe medale, a pozostałe drużyny pamiątkowe statuetki. Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety reklamowe z logo „Pogodne Suwałki”: piłki, koszulki, przewodniki po Suwalszczyźnie, smycze i odblaski.

Skład zespołu parafii Bożego Ciała w Suwałkach: Gustaw Dzikielewski, Janusz Karłowicz, Wojciech Milewski (kapitan drużyny), Patryk Kozielski, Kacper Rutkowski, Sebastian Zackiewicz.

o. Jacek Szczepanik OFMConv

Główny Organizator

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.26.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5560 4.6480
USD 0.00% 3.9124 3.9914
GBP 0.00% 5.3942 5.5032
CHF 0.00% 4.2737 4.3601
25.10.2021

Masaże lecznicze

Dodaj nowe ogoszenie