02.10.2021

Hutnik Kraków – Wigry Suwałki 2:1. Nieskuteczność i chwile rozkojarzenia [wideo, opinie]

Nie udało się piłkarzom suwalskich Wigier odnieść pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w eWinner 2 Lidze. Biało – Niebiescy przegrali na Suchych Stawach z Hutnikiem Kraków 1:2 po bramkach ze stałych fragmentów gry.

Gospodarze, mimo miejsca w czerwonej strefie tabeli, już w tym sezonie pokazali, że potrafią wygrać mecz z faworytem. Dwa tygodnie temu 1:0 pokonali Chojniczankę Chojnicę, a dziś z nowym szkoleniowcem Krzysztofem Lipeckim z kwitkiem odprawili innego wyżej plasującego się przeciwnika – suwalskie Wigry.

To spotkanie powinno rozpocząć się od zdobytej bramki dla Wigier, ktore zaczęły w tym samym składzie jak przed tygodniem w zwycięskim meczu ze Śląskiem II Wrocław (na zdjęciu) Już w 6 minucie spotkania Kamil Adamek posłał piłkę w kierunku Mariusza Rybickiego, ale ten będąc w stuprocentowej sytuacji z bramkarzem Arkadiuszem Leszczyńskim nie wykorzystał swojej szansy na zdobycie gola i prowadzenie Wigier w tym meczu.

Chwilę później, po kolejnej akcji suwalczan piłka zatrzepotała w siatce Hutnika po strzale Kacpra Michalskiego, ale przy tej okazji, na znacznym spalonym złapany był skrzydłowy Wigier.

Mecz się wyrównał i toczył w środkowej strefie boiska. Sytuacji strzeleckich nie było aż do 28 minuty. Wtedy serię rzutów różnych mieli gospodarze. Po kolejnym dośrodkowaniu z narożnika boiska, do strzału głową dopadł Jakub Wilczyński i strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania. Hutnik Kraków prowadził z Wigrami Suwałki 1:0.

Biało – Niebiescy w pierwszej połowie nie potrafili doprowadzić do wyrównania, ale zrobili to chwilę po zmianie stron. W polu karnym faulowany był Michał Ozga i arbiter podyktował rzut karny. Po nietrafionej jedenastce przez Piotra Pierzchałę w meczu z rezerwami Śląska, tym razem do piłki podszedł Mariusz Rybicki, który zapewne chciał się zrehabilitować za niewykorzystaną sytuację z pierwszej połowy. Niestety, pomocnik Wigier strzałem z 11 metrów trafił w słupek, na szczęście piłkę wracającą do linii pola karnego huknął lewą nogą Mikołaj Łabojko i wyrównał rezultat spotkania.

Wydawało się, że Wigry pójdą za ciosem i szybko będą dążyć do wyjścia na prowadzenie. Niestety, w 63 minucie z piłką w pole karne pognał Abdallah Hafez, którego faulował Piotr Pierzchała. Arbiter słusznie wskazał na wapno, ale oszczędził przy tym stopera suwalczan nie dając mu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki. Rzut karny technicznym uderzeniem pewnie wykorzystał doświadczony Piotr Stawarczyk i Hutnik znów prowadził z Wigrami.

W 69 minucie w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Kamil Adamek, ale tej sytuacji strzałem głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła nie zamienił na gola. Trener Dawid Szulczek zareagował zmianami. W ofensywie walczyli Kacper Zaborski i Kosei Iwao i Denis Gojko, na skrzydle Elso Brito, a pojedynki w powietrzu wygrywać miał Rafał Grzelak.

Granie długich piłek w pole karne na tak zwaną aferę nie przyniosły rezultatu i piłkarze Wigier po raz piąty w tym sezonie i czwarty w meczach wyjazdowych schodzili do szatni pokonani.

Szansa na ligowe zwycięstwo przed własną publicznością już za tydzień, w meczu z Pogonią Siedlce.

Adrian Milewski

Hutnik Kraków - Wigry Suwałki 2 : 1 (1:0)

Gole: Jakub Wilczyński 28, Piotr Stawarczyk 63 (k) - Mikołaj Łabojko 48

W 48. minucie Mariusz Rybicki (Wigry) nie wykorzystał rzutu karnego

Żółte kartki: Łukasz Kędziora, Jakub Wilczyński – Michał Ozga, Kacper Michalski, Piotr Pierzchała, Mateusz Sowiński.

Sędzia: Jacek Lis (Katowice)

Hutnik: Arkadiusz Leszczyński - Michał Stasz (87. Michał Kitliński), Piotr Stawarczyk, Javier Bernal, Piotr Zmorzyński - Abdallah Hafez (87. Tomasz Jaklik), Łukasz Kędziora, Miłosz Drąg (78. Sławomir Chmiel), Patryk Kieliś, Krzysztof Świątek (78. Dominik Zawadzki) - Jakub Wilczyński (85. Daniel Hoyo-Kowalski).

Wigry: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Michał Ozga (78. Rafał Grzelak), Tomasz Lewandowski, Piotr Pierzchała (69. Kōsei Iwao), Patryk Mularczyk (78. Elso Brito) - Mateusz Sowiński (69. Kacper Zaborski), Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz, Mariusz Rybicki (61. Denis Gojko) - Kamil Adamek.

Pozostałe wyniki i pary 11. kolejki

Piątek, 1.10.

Znicz Pruszków - Radunia Stężyca 2 : 2 (1:0)

Gole: Łukasz Kosakiewicz 42, Mariusz Gabrych 56 – Damian Piotrowski 53, Wojciech Łuczak 65

Żółte kartki: Szymon Kaliniec, Martin Baran, Marcin Bochenek - Dmytro Bashlai, Sebastian Deja

Sobota, 2.10.

Wisła Puławy - Olimpia Elbląg 2 : 3 (0:1)

Gole: Łukasz Kacprzycki 75 (k), Emil Drozdowicz 90 - Patryk Winsztal 24, Szymon Stanisławski 47, Jan Sienkiewicz 90

Żółte kartki: Dylan Ruiz-Diaz, Lukáš Kubáň, Krystian Puton - João Guilherme, Adrian Piekarski

GKS Bełchatów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0 : 0

Żółte kartki: Waldemar Gancarczyk – Piotr Owczarek, Sebastian Kobiera, Mateusz Lisowski

3:25

GKS Bełchatów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe.

5 goli – Tomasz Foszmańczyk (Ruch Chorzów), Wojciech Łuczak (Radunia),

4 gole – Jean Franco Sarmiento (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Mariusz Gabrych (Znicz), Piotr Giel (KKS 1925 Kalisz), Maciej Górski (Pogoń Siedlce), Łukasz Janoszka (Ruch Chorzów), Wojciech Kalinowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Damian Michalik (Stal Rzeszów), Andreja Prokić (Stal Rzeszów), Szymon Skrzypczak (Chojniczanka Chojnice),

3 gole – Krzysztof Danielewicz (Stal Rzeszów), Cezary Demianiuk (Pogoń Siedlce), Maciej Firlej (Motor Lublin), Lukáš Hrnčiar (Znicz Pruszków), Maciej Kona (Chojniczanka Chojnice), Patryk Małecki (Stal Rzeszów), Bartosz Marchewka (Śląsk II Wrocław), Artur Pląskowski (Chojniczanka Chojnice), Bartłomiej Purcha (Garbarnia Kraków), Wojciech Słomka (Garbarnia Kraków), Janusz Surdykowski (Radunia Stężyca), Sam van Huffel (Chojniczanka Chojnice), Jakub Wilczyński (Hutnik Kraków),