10.09.2017

II liga kobiet. Piłkarki RESO Akademia 2012 płacą frycowe

W drugiej kolejce II ligi w grupie mazowieckiej debiutantki, piłkarki RESO Akademii 2012 Suwałki, przegrały 2:4 w Garwolinie. Przegrały, ale po raz kolejny zasłużyły na pochwałę za ambitną, twardą walkę do ostatniego gwizdka sędziego. Płacą frycowe za brak boiskowego doświadczenia, tracą gole, ale także je strzelają.

Wilga Garwolin – RESO Akademia 2012 Suwałki  4 : 2 (3:2)

Gole: gospodynie 6, 15 karny, 22 i 87 – Aleksandra Bieryło 40, Dominika Korejwo 43

RESO Akademia 2012: Zuzanna Skrodzka - Aleksandra Bieryło, Ewa Pacewicz, Paulina Słowikowska (57. Monika Szymczyk), Joanna Ciruk, Izabela Łada, Anna Stankiewicz, Sylwia Stankiewicz, Dominika Waśniewska, Karolina Zabawska, Dominika Korejwo.

Po kiepskim początku pierwszej połowy, kiedy straciliśmy trzy gole dziewczyny opanowały nerwy i zaczęły grać swoją, a raczej naszą piłkę. Na efekty nie trzeba było czekać. Chyba zbytnia pewność rywale i nasza dobra gra sprawiły, że w końcówce pierwszej połowy strzeliliśmy dwa gole łapiąc kontakt z rywalkami. W drugiej postawiliśmy na atak, bo przegrana 2:3 czy 2:4, jest przegarną. Mieliśmy okazje, ale ich nie wykorzystaliśmy i w ostatnich minutach straciliśmy czwartego gola. Cóż, doświadczenie rywalek wzięło górę nad naszą ambicją, wolą walki. Ale z tej lekcji wyciągniemy wnioski. Czas działa na naszą korzyść – twierdzi Grzegorz Twarowski, asystent trenera Karola Piaścika.

Dodajmy, że pomimo przegranej suwalczanki, dzięki lepszemu stosunkowi goli, awansowały w tabeli na 9. miejsce.

Następny mecz RESO Akademia 2012 zagra już w Suwałkach. W niedzielę, 17.09. o godz. 16:00 na płycie głównej stadionu miejskiego przy ul Zarzecze nasze dziewczyny zmierzą się z KU-AZS UW Warszawa. Akademiczki także mają na koncie dwie porażki i 6. straconych goli, ale mają także 0 po stronie strzelonych goli, przy trzech suwalczanek.

Wsparcie kibiców może w tym meczu być dla naszych dziewczyn bezcenne.