27.08.2018

II liga kobiet. RESO Akademia 2012 wygrała z Tygrysami!

W miniony weekend odbyła się pierwsza kolejka sezonu 2018/19 rozgrywek drugoligowych kobiecej piłki nożnej. RESO Akademia 2012 w meczu wyjazdowym wysoko pokonała debiutującego w drugiej lidze Tygrysa Huta Mińska 6:3 (2:0).

Na pierwszą bramkę, nie musieliśmy długo czekać, bowiem już w 18 min. spotkania z niemal 25 metrów strzałem pod poprzeczkę piłkę w siatce gospodyń umieściła Zuzanna Skrodzka. Kilka minut później, po faulu bramkarki rywalek na Aleksandrze Bieryło, arbiter podyktował rzut karny, który poszkodowana zamieniła na kolejnego gola. Wynik 2:0 utrzymał się do przerwy. Tuż po wznowieniu gry, w 48. Minucie, piłkę do bramki suwalczanek skierowała Martyna Rosa. Na szczęście, nie miało to negatywnego oddźwięku w suwalskim zespole, bowiem w dziesięć minut później kolejnego gola, po prostopadłym podaniu od Zuzanny Skrodzkiej zdobyła ponownie Bieryło. Jednak gospodynie nie dawały za wygraną i w 67. minucie cieszyły się z kolejnego gola, którego zdobyła Anna Bortkiewicz z rzutu rożnego, po źle wypiąstkowanej piłce przez Wiktorię Dziurdź. Rywalki walczyły, niczym „Tygrysice” stale atakując bramkę suwalczanek. W 78. minucie, po dotknięciu piłki ręką przez naszego stopera – Joannę Ciruk, rzut karny na gola zamieniły gospodynie nie dając szans Wiktorii Dziurdź i gra zaczęła się od nowa. Na szczęście, nie trwała zbyt długo, bowiem kolejnej w tym meczu „setki” - po asyście Izabeli Łady - nie zmarnowała Aleksandra Bieryło i suwalczanki ponownie objęły prowadzenie 4:3. Nie było to ostatnie słowo podopiecznych Grzegorza Twarowskiego i Karola Piaścika. Trzy minuty później, po strzale z dystansu, z około 20 metrów, do bramki rywalek trafiła Karolina Zabawska. Kropkę nad „i”, ponownie po asyście Izabeli Łady, cztery minuty przed końcem podstawowego czasu – postawiła po raz czwarty Aleksandra Bieryło, ustanawiając wynik na 6:3 dla RESO Akademii 2012.

Tygrys Huta Mińska - RESO Akademia 2012  3 :  6  (0: 2)

Gole: gospodynie Martyna Rosa 48, Anna Bortkiewicz 67,  78 (karny) - Zuzanna Skrodzka (18’), Aleksandra Bieryło (23’, 58’, 81’, 86’), Karolina Zabawska (84’).

RESO Akademia 2012: Wiktoria Dziurdź - Joanna Ciruk, Ewa Pacewicz, Natalia Ołów, Laura Frąckiewicz, Anna Stankiewicz, Izabela Łada, Zuzanna Skrodzka (60. Karolina Zabawska), Julia Smyk (70. Karolina Gałażewska), Marta Wieczorczuk (80. Anna Kardel), Aleksandra Bieryło (87. Żaneta Staszyńska).

Trenerzy: Grzegorz Twarowski, Karol Piaścik, Paweł Pasiak.