20.05.2017

III liga kobiet: RESO Akademia 2012 czy Tur – zadecyduje ostatni mecz [zdjęcia]

Po zwycięstwie 4:2 z Włókniarzem Białystok piłkarki RESO Akademia 2012 Suwałki awansowały na pozycję lidera podlaskiej III ligi Kobiet. Dzięki lepszemu stosunkowi bramek (w bezpośrednich meczach 2:2) wyprzedziły Tur Bielsk Podlaski, który w niedzielę zagra w Ekosportem. O awansie do II ligi RESO Akademii lub Tura zadecyduje bezpośredni mecz tych drużyn w Suwałkach 28.05. o godz. 16:00

To był mecz walki, w którym żaden zespół nie zamierzał oddawać pola rywalkom. Już w 5. mini. bramkową sytuację miały suwalczanki, ale Aleksandra Bieryło w sytuacji 1x1 z Julią Kużelewską przerzuciła piłkę nie tylko nad nią, ale także nad pustą już bramką. Suwalczanki częściej gościły pod bramką rywalek, ale zawodziła skuteczność. Za to włókniarki wykorzystywały to, co miały. W 18 min. po akcji lewą stroną i wrzutce na 11 m pod bramkę RESO Wiktorii Dziurdź nie dała szans pozostawiona bez opieki Zuzanna Piekarska i rywali objęły prowadzenie 1:0. Siedem minut później kapitalnym strzałem zza pola karnego w lewy górny róg bramki suwalczanek popisała się Gabriela Kędzia i Włókniarz prowadził już 2:0. Odpowiedź gospodyń była natychmiastowa. Tuż po wznowieniu gry ze środka piłka trafiła do Dominika Korejwo i było już tylko 2:1 dla gości. Pomimo stwarzanych sytuacji gospodynie w tej części nie były już w stanie pokonać bramkarki rywalek.

Drugą połowę suwalczanki zaczęły od mocnego uderzenia i już w 42 minucie Anna Stankiewicz strzałem z 16 m w prawy dolny róg doprowadziła do remisu 2:2. Włókniarki starały się jak mogły, ale coraz częściej to nie one ale gospodynie dochodziły do sytuacji strzeleckich. W 68 minucie prowadzenie RESO Akademii 2102 dała kapitan drużyny Aleksandra Bieryło, która nie zmarnowała sytuacji sam na sam z bramkarką gości.  Minutę później po akcji prawą stroną z ostrego kąta w słupek trafiła bardzo aktywna Izabela Łada. Co się dowlecze to nie uciecze mówi piłkarskie przysłowie i tak się właśnie stało. W 72 min. kolejne precyzyjne podanie w pole karne na gola zamieniła Ola Bieryło i gospodynie prowadziły już 4:2.  Dwie minuty później przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanęła Zuzanna Skrodzka, ale po jej strzale z rzutu karnego piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki gości.

- Wróciliśmy z dalekiej podróży, bo po 25 minutach przegrywaliśmy już 0:2, a do przerwy 1:2 – podsumowuje mecz Karol Piaścik, trener RESO Akademii 2012. – W szatni z dziewczynami odbyliśmy męską rozmowę i jak widać po końcowym wyniku poskutkowało. Pogoda nie sprzyjała wysiłkowi, jaki musiały w ten mecz włożyć oba zespoły. Przy takiej temperaturze trzeba było raczej iść na plażę niż biegać po boisku. Dziewczyny wytrzymały, stworzyły fajne widowisko, w którym nie brakowało nie tylko goli, ale także podbramkowych sytuacji. Teraz czekamy na mecz  z Turem za tydzień w Suwałkach, na który już dziś zapraszam kibiców.

Wyniki 11. kolejki:

RESO Akademia 2012 Suwałki – Włókniarz Białystok 4:2 (1:2)

Gole: Dominika Korejwo 26., Anna Stankiewicz 47., Aleksandra Bieryło 68 i 72 – Zuzanna Piekarska 18., Gabriela Kędzia 25.

W 74. Zuzanna Skrodzka (RESO Akademia 2012) nie wykorzystała rzutu karnego

RESO Akademia 2012: Wiktoria Dziurdź – Aleksandra Bieryło, Ewa Pacewicz, Monika Szymczyk, Laura Frąckiewicz, Joanna Ciruk, Dominika Korejwo, Anna Stankieiwcz, Karolina Zabawska, Izabela Łada, Zuzanna Skrodzka (75. Julia Smyk)

Włókniarz: Julia Kużelewska – Zofia Jabłonowska, Emilia Niedźwiecka, Aleksandra Sokołowska, Weronika Dojlidko, Julia Kowrach (75. Wiktoria Kędzia),  Paulina Czapkowska (50. Kinga Dubrawska), Karolina Szóstko, Julia Lasota, Gabriela Kędzia, Zuzanna Piekarska

Sędziowali: Michał Renkiewicz oraz Karol Kolenkiewicz i Monika Zubrzycka (wszyscy Suwałki)

Ekosport Białystok – Tur Bielsk Podlaski przełożony na 25.05. g. 17:00