07.06.2017

III liga kobiet: RESO Akademia 2012 w II lidze... [zdjęcia]

Jesienią 2016 debiutowały w rozgrywkach III ligi, jesienią 2017 zadebiutują w rozgrywkach ... II ligi. Piłkarki RESO Akademii 2012 Suwałki, bo o nich mowa, w decydującym o awansie meczu pokonały 4:2 Tura MOSiR Bielsk Podlaski i po meczu ... wybiły szampana (Picolo!!!), a następni podrzuciły w górę (i złapały) trenera Karola Piaścika.

Przed spotkaniem w lepszej sytuacji były rywalki, którym do awansu wystarczał remis. Suwalczanki musiały wygrać, bowiem jesienią dwukrotnie przegrały w Bielsku Podlaskim po 0:1, a wiosną pokonały u siebie rywalki 2:0. Bilans trzech spotkań zatem 2:1 dla Tura, bramkowy 2:2.

Mecz ustawił gol strzelony już w 6 minucie przez Natalia Ołów, która wykorzystała niezbyt precyzyjne wybicie piłki przez bramkarkę gości po strzale Aleksandry Bieryło. W ostatnich sekundach pierwszej połowy kapitan RESO Ola Bieryło nie zmarnowała sytuacji 1x1 z bramkarką rywali i na przerwę suwalczanki schodziły prowadząc 2:0. W 55 min. Ola podwyższyła na 3:0, a po minucie, padł gol dla Tura. Po kolejnych czterech minutach ponownie do siatki rywalek trafiły suwalczanki, a zrobiła to Izabela Łada. Piłkarkom z Bielska Podlaskiego udało się strzelić jeszcze jednego gola wykorzystując prezent gospodyń, ale na więcej podopieczne Karola Piaścika i Grzegorza Twarowskiego już im nie pozwoliły.

Pewne zwycięstwo dało im awans do II ligi, awans na który w pełni zasłużyły.

GRATULUJEMY!!!

RESO Akademia 2012 Suwałki – Tur MOSiR Bielsk Podlaski  4:2 (2:0)

Gole: Natalia Ołów 6, Aleksandra Bieryło 40 i 55, Izabela Łada 60 - samobójczy 56, Julita Dmitruk 69

RESO Akademia 2012: Wiktoria Dziurdź – Aleksandra Bieryło, Ewa Pacewicz, Monika Szymczyk, Laura Frąckiewicz, Paulina Słowikowska, Anna Stankiewicz, Zuzanna Skrodzka (56. Dominika Korejwo), Karolina Zabawska (65. Dominika Waśniewska), Izabela Łada, Natalia Ołów (68. Julia Smyk), w meczowej 18 były także: Anna Waraksa,  Kasmila Barszczewska, Żaneta Staszyńska, Joanna Ciruk

Tur MOSiR: Gabriela Niczyporuk – Karolina Sosna, Marta Jakimiuk, Magdalena Makarska, Anna Klimczuk, Julita Dmitruk, Karolina Makarska, Sylwia Karkowska, Małgorzata Kosińska, Paulina Czyżewska, Aleksandra Burak

Sędziowali: Karol Kolenkieiwcz oraz Michał Paruch i Piotr Nowak (wszyscy Podlaski OZPN)