10.10.2016

III liga kobiet. Czwarty mecz i trzecie zwycięstwo piłkarek z Suwałk

W czwartej kolejce rozgrywek piłkarskich III ligi kobiet Reso Akademia 2012 Suwałki pokonała w Kleosinie Ekosport Białystok 2:1 i umocniła się na pozycji wicelidera.

Ekosport Białystok – RESO Akademia Suwałki  1:2 (1:2)

Gole: gospodynie 20 – Daria Przemielewska 33, Aleksandra Bieryło 38

RESO Akademia 2012: Wiktoria Dziurdź - Paulina Słowikowska, Laura Frąckiewicz, Ewa Pacewicz, Monika Szymczyk, Dominika Korejwo (70. Kamila Barszczewska), Zuzanna Skrodzka, Anna Stankiewicz, Dominika Waśniewska .), (60. Weronika Kisielewska), Aleksandra Bieryło, Daria Przemielewska

Początek pierwszej połowy należał do piłkarek z Białegostoku, które chciały zrewanżować się rywalkom za przegraną w pierwszej rundzie 1:3. Już w 4. min. Ekosport mógł objąć prowadzenie, ale piłka zamiast do siatki trafiła w słupek bramki suwalczanek, a następni w ręce Wiktorii Dziurdź. Napór gospodyń przyniósł bramowy efekt w 20 minucie, po akcji środkiem zawodniczka z Białegostoku znalazła się w sytuacja 1x1 z Dziurdź i nie dała szans bramkarce z Suwałk. Utrata gola podziałała na podopieczne Karola Piaścika niczym kubeł zimnej wody. Suwalczanki ruszyły do ataku i jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokonały bramkarkę rywalek. Do remisu doprowadziła Daria Przemielewska, która z 18 m przelobowała  źle ustawioną bramkarkę, a wynik spotkania ustaliła Aleksandra Bieryło strzałem głową umieszczając piłkę w bramce Ekosportu. W drugiej połowie gospodynie biły głową w suwalski mur, a piłkarki Akademii, kontrolujac grę utrzymały korzystny dla nich wynik do końcowego gwizdka.

Włókniarz Białystok - Tur MOSiR Bielsk Podlaski  0:2