19.09.2016

III liga kobiet. Suwalczanki idą jak burza

W drugiej kolejce piłkarskiej III ligi kobiet RESO Akademia 2012 Suwałki wygrała w Białymstoku z Włókniarzem 2:0 i objęła prowadzenie w tabeli. Za dwa tygodnie suwalczanki czeka wyjazdowy mecz z również niepokonanym Turem Bielsk Podlaski.

Suwalczanki, prowadzone przez Karola Piaścika i Grzegorza Twarowskiego, były lepsze od rywalek w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Wynik mógł być wyższy, ale najważniejsze są trzy punkty. W I połowie prowadzenie dla Akademii strzałem zza pola karnego zdobyła Iza Łada, a po przerwie podobnym uderzeniem wynik spotkania ustaliła Dominika Korejwo.

Włókniarz Białystok - RESO Akademia 2012 Suwałki 0:2 (0:1)

Gole: Iza Łada 21, Dominika Korejwo 56
RESO Akademia 2012: Wiktoria Dziurdź - Laura Frąckiewicz, Ewa Pacewicz, Sylwia Stankiewicz, Monika Szymczyk, Iza Łada, Zuzanna Skrodzka (58. Julia Smyk), Dominika Korejwo, Dominika Waśniewska (80. Paula Słowikowska), Aleksandra Bieryło (65. Weronika Kisielewska), Anna Stankiewicz.

W drugim meczu Ekosport Białystok - Tur MOSiR Bielsk Podlaski  0:1