19.01.2016

Jagiellonia Białystok – Wigry Suwałki 1:2. Rozstrzygną o młodzieżowcach

Wigry wygrały w Białymstoku z Jagiellonią 2:1. Wkrótce szkoleniowcy suwalskiego pierwszoligowca zadecydują o losach testowanych 19-latków.

Do Roberta Dadoka ze Stadionu Śląskiego Chorzów, Pawła Gidelskiego z Unii Warszawa i najlepiej, jak dotąd, spisującego się Bartłomieja Olszewskiego z Górnika II Zabrze, w poniedziałek dołączył Miłosz Kozak, 18-letni pomocnik, który jesienią występował w trzecioligowych rezerwach oraz grającej w Lidze Mistrzów drużynie juniorów Legii Warszawa.

- Po sparingu z Jagiellonią sztab szkoleniowy postanowi, który z młodzieżowców pojedzie z nami w ten czwartek na obóz do Bydgoszczy – mówi Zbigniew Kowalewski, kierownik suwalskiej drużyny.

Piątym z testowanych w Wigrach, przypomnijmy, od ubiegłego czwartku jest 24-letni Hiszpan Omar Santana, były gracz rezerw Celty Vigo i Atletico Madryt B.  W sobotnim meczu przeciwko Olimpii Zambrów spisał się on bardzo dobrze i zapewne pojedzie z biało-niebieskimi do Bydgoszczy.

Wigry zagrają w Białymstoku dwiema jedenastkami. W suwalskiej drużynie zabrakło dzisiaj narzekających na lekkie urazy Bartłomieja Kalinkowskiego, Davida Makaradze i Dominika Szyszki.

Do przerwy prowadzi Jagiellonia. Gola dla gospodarzy w 39  minucie zdobył Martin Baran, który przytomnie achoal sie w zamieszaniu w polu karnym. Wigry też miały swoje okazje, ale strzały przyjezdnych w ładnym stylu obronił Krzysztof Baran.

Po zmianie stron suwalczanie zaatakowali. Strzal Damiana Gąski obronil Krzysztof Karpieszuk. W 55 minucie skuteczna dobitka popisał się Paweł Gidelski i Wigry wyrównały.

Jagiellonia przycisnęła od 70 minuty. Dwa strzały Łukasza Sekulskiego ładnie obronil Karol Salik, Taras Romanczuk nie wykorzystal dośrodkowania Kacpra falona, a suwalscy obrońcy zablokowali uderzenei Jonatana Strausa.

Końcówka, nieoczekiwanie, należała do Wigier. Bliski znalzienia się w sytucji sam na sam był Kamil Zapolnik, a w przedostatniej minucie Karpieszuka pokonał 19-letni Damian Gąska. Bialo-noiebeiscy wygrali w Bialymstoku 2:1

Jagiellonia Białystok – Wigry Suwałki 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 - Martin Baran 39, 1:1 - Paweł Gidelski 55.

Jagiellonia: Krzysztof Baran - Matija Sirok, Martin Baran, Sebastian Madera, Piotr Tomasik - Jacek Góralski, Rafał Grzyb - Karol Mackiewicz, Przemysław Frankowski, Karol Świderski - Fedor Cernych

Jagiellonia II połowa: Krzysztof Karpieszuk - Pawel Olszewski, Koźlk, Kamil Pajnowski, Jonatan Straus - Emil Łupiński, Dawid Szymonowicz - Piotr Grzelczak, Kacper Falon, Taras Romanczuk -  Łukasz Sekulski

Planowany skład suwalczan

Wigry: Hieronim Zoch (46 Karol Salik) – Jakub Bartkowski (46 Artur Bogusz),  Tomasz Jarzębowski (46 Maciej Wichtowski), Adrian Karankiewicz (46 Kamil Lauryn), Bartosz Widejko (46 Kamil Rozmus), Omar Santana (46 Robert Dadok), Aleksandar Atanacković (46 Damian Gąska), Bartłomiej Olszewski (46 Marcin Tarnowski), Miłosz Kozak (46 Paweł Gidelski), Kamil Adamek (46 Kamil Zapolnik).